Tri sjajne pobjede rukometašica, rukometaša i odbojkašica

Tri sjajne pobjede rukometašica, rukometaša i odbojkašica Empty Tri sjajne pobjede rukometašica, rukometaša i odbojkašica

Postaj by Admin 17.04.11 8:44

Tri sjajne pobjede rukometašica, rukometaša i odbojkašica Rukome10

Ivo Petranović

Sinoć smo imali tri sjajne utakmice isto tako sjajne pobjede. Najprije su rukometašice Slavonke u 19. kolu 3. Hrvatske rukometne lige, Istok, pobijedile drugu ekipu Vukovara sa ogromnih 38:8 (23:1) . Bila je to igra, gdje je skromni sastav gošći jednostavno poražen bez mogućnosti obrane svoga gola, jer su igračice Slavonke igrački i terenski apsolutno dominirale. Ekipa trenerice Ljiljane Zdunić bila je izrazito efikasna, što pokazuje i rezultat jer su vodile primjerice u 26. minuti sa 26:1. A taj jedan pogodak postigle su u zadnjoj minuti prvog poluvremena. Trenerica Slavonke povukla je iz igre Vesnu Lukačević koja je u prvom poluvremenu postigla 5 golova, a Jasna Čulina uopće nije igrala, pa su priliku dobile sve mlade igračice. U nastavku su se Vukovarke pucački oporavile, pa su i postigle još 7 golova, ali Slavonka je napadački igrala i postigla 30 pogodaka više i zasluženo je pobijedila mladi i skromni sastav iz Vukovara. Strijelci za Slavonku bile su: Petra Maras 10, Antonija Samardžić 8, Martina Sertić i Marinela Starčević 6, Vesna Lukačević 5, Matea Križan 2, te Željka Safundžići i Marina Sekulić 1. Još si igrale: Karla Menegoni, Barbara Sokić i Danijela Španović, dok nije uopće nastupila Jasna Čulina, iako je bila na klupi jer nije bilo potrebe.

Druga utakmica pobudila je veliku pozornost jer je igrala vodeća momčad 2. Hrvatske rukometne lige, Vidovec BIOS, koja se dičila da do sada nije u proteklih 20 kola niti jednom izgubila. To joj se dogodilo večeras u Novoj Gradiški protiv vrlo raspoložene i igrački izvrsne momčadi trenera Ivana Sertića. Novogradiščani su nadigrali goste i nanijeli im prvi poraz u ovom prvenstvu pobijedivši ih sa 30:25 (16:13) . To je izvanredan uspjeh kada se zna da je momčad Nove Gradiške nastupila bez četvorice svojih prvotimaca. Favorizirani gosti su silovito počeli i poveli su 4:1 nakon 3 minute igre. Izgledalo je da će Novogradiščani vrlo teško proći sa zaista sjajno komponiranom momčadi. Međutim, kako je igra odmicala situacija se mijenjala u našu korist. Prvi je načeo mrežu gosta Mladin Ivanišević, pridružio mu se Zaužel, a tada sjajno brani kontru gosta Dino Latal. U 8. minuti Marko Sertić izjednačuje na 4:4 i prvi put dovodi našu momčad u vodstvo (5:4) . Gosti izjednačuju, a večeras sjajno pucački raspoloženi Ivanišević svojim drugim golom dolazi do 6:5. Gosti izjednačuju, a Ivanišević opet dovodi u vodstvo domaće s 7:6, Braun povisuje na 8:6, ali u 14. minuti gosti izjednačuju na 8:8. Bilo je to posljednje izjednačenje jer od tada pa na dalje naši rukometaši sjajnom ofanzivnom igrom povisuju na velikih 13:9 golovima Ćosića (2) i Zaužela. Ivanišević povisuje najprije na 14:10, pa u istoj minuti na 15:10. Gosti su bili u čudu što se to događa jer su ih Novogradiščani prosto deklasirali jer su dobili prvo poluvrijeme sa 16:13. U nastavku naši rukometaši i dalje igraju napadački, brzo, racionalno, a play-maker Marko Sertić sjajno dijeli lopte, ali i sam zabija. Ipak, Ivanišević je imao svoj sigurno najbolji pucački dan. Davao je golove iz vana, sa pivoa, s krila i iz sedmeraca. Bio je nezadrživ. Ipak, i pored njegove efikasnosti prvo ime nastavka je sjajni vratara Dino Latal, jer je činio čuda: zaustavljao je nekoliko kontri brzih i snažnih napadača gosta, obranio je nekoliko zicera, udaraca s pivoa, iz vana i posebno je izluđivao rogobašne goste koji su pucali s linije šesterca i nisu uspjeli dati golove. Zahvaljujući njemu i strijelcima Ivaniševiću, Zauželu i Sertiću, te čvrstoj i sinkroniziranoj obrani do sada nepobjeđena momčad Vidovca doživjela je zaluženi poraz u Novoj Gradiški. Kako se utakmica bližila kraju Novogradiščani su apsolutno vladali sutuacijom, sjajno su igrali, imali su izvrsnog vratara Latala koji je imao 16 obrana i to ne bilo kakvih, nego izvanrednih i dva izvanserijska strijelca Ivaniševića i Zaužela koji su postizali pogotke kada se suparnik najmanje nadao. Na kraju su naši slavili s velikih 30:25. Golove su postigli: Ivanišević 14, Zaužel 7, Sertić i Ćosić 3, Barun 2, i Curić 1. Još su u sastavu bili: Filip Penić, Marko Lončarević, Dino Latal i Ivan Dujić, uz zaslužnog trenera Ivana Sertića. Utakmicu su majstorski vodili Igor Emanović i Zoran Mikić iz Štivice.

I najzad treći susret večeri bila je utakmica Prve hrvatske odbojkaške lige između naših odbojkašica i Mladosti II iz Zagreba. Prije početka utakmice predjednik ŽOK Nova Gradiška, Borislav Vidošić, uručio je poklone i cvijeće Ivani Mlinac i Ivani Žmire jer se oprašrtaju od igranja i novogradiškog sastava, pa su dobile veliki i dugotrajni pljesak prepunog gledališta. Što se tiče utakmice bio je to susret pun dramatike, neizvjesnosti i bodrenja do samog kraja. Povele su Novogradiščanke s 2:0 u setovima i izgledalo je da će rutinski odigrati još jedan set i utakmicu brzo završiti, jer su u prva 2 seta nadigrali solidni sastav iz Zagreba. Tim više. jer je to bila zadnja ovogodišnja utakmica i prilika da maksimalnom pobjedom osiguraju peto mjesto što je za novaka u 1.HOL sjajan plasman. Prvi set su naše odbojkašice odigrale u velikom stilu i dobile ga s 25:13, nadigravši suparnice igrom i nadmoćnošću. U drugom setu Zagrepčanke su već pružile snažniji otpor i bilo je problema u igri, ali i taj je set dobiven relativno lako s 25:19. Nizale su se sjajne akcije, hrabre obrane i izvanredna poentiranja na mreži. A tada dolazi taj treći, mislili smo odlučni i završni set. Međutim, Zagrepčanke iznenada vode s velikih 5:1, pa 8:3, čak 12:3, naše smanjuju na 12:5, ali gošće odlaze na 14:7, kasnije i na ogromnih 20:10 i spasa nije više bilo. Dobivaju taj set sa 25:15. Mislili smo da će četvrti set donijeti konačnu pobjedu od 3:1. No, zanimljivo ponovio se igrački i rezultatski treći set. Od samog početka Zagrepčanke vode s 4:0, pa 6:2, 8:3, 11:3, 13:4. Trener Runjaš poziva već dva time-outa, potiče ih, savjetuje, ukazuje na propuste, ali ekipa se jednostavno nije mogla prepoznati. Da li je bio u pitanju umor, ili prijevremena radost nad nakon pobjedom poslije onih relativno lakih 2:0. Što je bilo, teško je reći, ali griješilo se i nakon vrlo neugodnih 18:12, došlo se u završnici čak do 19:18, pa i do izjednačenja na 20:20 uz ogromnu podršku publike. Izgledalo je da će naše ipak uspjeti dobiti set, ali je dramatična završnica išla u korist Zagrepčanki jer su naše u ključnim trenucima napravile nekoliko nerezonskih poteza i dolazi do izjednačenja u setovima na 2:2, pošto su gošće dobile četvrti set s 25:22. U petom odlučujućem setu konačno naše se oslobađaju od šoka kojeg su imale u trećem i četvrtom setu i vode nakon 2:2 s 3:2, pa 5:3, dolaze i do 7:3 i do 8:3. Igraju kao preporođene i povisuju na 10:4 i na 12:6. Pobjeda se bližila i zaista su je i ostvarile sa značajnih 15:8 i tako pobjedili vrlo dobrih sastav Zagrepčanki sa 3:2 u setovima, istina daleko teže što se očekivalo. Tako se se oprostile od ove natjecateljske sezone plasmanom na šesto mjesto što je vrlo lijep uspjeh ove ekipe koja je bila novak u prvoligaškom natjecanju. Burno su pozdravljeni od prepunog gledališta, a pohvale su uistinu zaslužili. Večerašnji sastav imao je ovaj izgled: Ivana Mlinac, Ivana Žmire, Klara Vukšić, Darija Banožić, Kristina Pilaš, Iris Ivaniš, Anja Barač, Marina Vidošić, Karla Glasnović, Mia Matošević, Inka Pelin, Helena Šimunović uz trenera Damira Runjaša. Na slici nakon večerašnje pobjede i oproštaja od vjernih navijača, odbojkašice ŽOK Nova Gradiška.