Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

+9
gorana
billy
Unitas
faca
Blue Shadow
gurru
Tatsha
Sgt.Colossus
Admin
13 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 21.02.08 19:19

Anketu možete popuniti na portalu.
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Sgt.Colossus 21.02.08 20:31

heh..
da svakako..
Sgt.Colossus
Sgt.Colossus
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 293
Location : NG
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gost 21.02.08 23:23

zasto zabraniti? ajmo onda zabraniti i automobilima da se voze zbog ispusnih plinova...
A, ovdje je zabrana pusenja stupila na snagu od 01.01, al svabe se bogme dosjetili... Osnovali su u kaficima klubove pusaca... Platis 8€, dobijes iskaznicu i u tom si kaficu clan pusackog kluba i smijes pusiti (a u vrijednosti onih 8€ dobijes besplatno pice)...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Tatsha 22.02.08 7:28

da, svakako cheers
Tatsha
Tatsha
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 499
Age : 45
Location : OS
Registration date : 31.12.2007

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by gurru 22.02.08 10:19

iako sam pušač slažem se sa zabranomto je najbolji način da se smanji broj pušača,pogotovo među klincima koji još nisu ni počeli
gurru
gurru
Stalni član
Stalni član

Male
Broj postova : 77
Location : new gradiska city
Registration date : 10.02.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Blue Shadow 08.03.08 17:34

Helena je napisao/la:zasto zabraniti? ajmo onda zabraniti i automobilima da se voze zbog ispusnih plinova...
A, ovdje je zabrana pusenja stupila na snagu od 01.01, al svabe se bogme dosjetili... Osnovali su u kaficima klubove pusaca... Platis 8€, dobijes iskaznicu i u tom si kaficu clan pusackog kluba i smijes pusiti (a u vrijednosti onih 8€ dobijes besplatno pice)...

Voziti se moramo, pušiti ne moramo...

Puno je razloga za zabranu, a evo nekih:
- smanjit će se broj pušača jer neki od njih samo traže razlog...
- država, odnosno svi mi ćemo profitirati jer će biti manje bolesnih, a samim time i manje potrošenih novaca na liječenje istih...
- ako ne znaš, u Hrvatskoj od posljedica pušenja umire 10.000 ljudi godišnje, jedna, gotovo cijela NG...
- smanjit će se smeće po gradovima (ulicama), jer neće biti opušaka...
- birtije i druga javna mjesta bit će čista od dima, nema pasivnog pušenja...
- itd.. itd....
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by faca 08.03.08 18:54

Ko hoće prestat pušit -netreba ga prisiljavat
Država živi od poreza i trošarina na cigarete i alkohol.
Vidio sam jednog.Liječi se na plućnom odjelu pa izašao malo na dvorište da zapali cigaru.
Smeća ima i goreg od opušaka
Postoji zakon o pušačima i nepušačima na javnim mjestima. Samo se treba primjenit.

Inače , ne pušim , al sam protiv zabrane pušenja na takav način. pusac
faca
faca
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 416
Location : preselio na Mars
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Blue Shadow 08.03.08 18:56

faca je napisao/la:Ko hoće prestat pušit -netreba ga prisiljavat
Država živi od poreza i trošarina na cigarete i alkohol.
Vidio sam jednog.Liječi se na plućnom odjelu pa izašao malo na dvorište da zapali cigaru.
Smeća ima i goreg od opušaka
Postoji zakon o pušačima i nepušačima na javnim mjestima. Samo se treba primjenit.

Inače , ne pušim , al sam protiv zabrane pušenja na takav način. pusac

A postoji zabrana i na drugačiji način!?
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Unitas 14.03.08 20:05

A da pusacima stavimo zutu traku oko ruke i stjeramo ih u geta toliko o slobodi izbora.
Slazem se sa tim da nepusaci imaju pravo na nezagadjen zrak pa prema tome zabranimo i termoelektrane i sve ostale zagadjivace i vratimo se u vrijeme prije otkrica Amerike posto su ameri ponovo krivi sto su nam nezagadjenim evropljanima ponudili biljku zvanu duhan ali onda vratimo im i Pure, krumpir i kukuruz
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 14.03.08 20:09

Unitas je napisao/la:A da pusacima stavimo zutu traku oko ruke i stjeramo ih u geta toliko o slobodi izbora.
Slazem se sa tim da nepusaci imaju pravo na nezagadjen zrak pa prema tome zabranimo i termoelektrane i sve ostale zagadjivace i vratimo se u vrijeme prije otkrica Amerike posto su ameri ponovo krivi sto su nam nezagadjenim evropljanima ponudili biljku zvanu duhan ali onda vratimo im i Pure, krumpir i kukuruz

Zašto njima? Vratimo ih Indijancima, to je njihovo vlasništvo...
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by billy 14.03.08 20:47

na javnim mjestima svakako i tu nema dileme .
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 52
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Unitas 15.03.08 15:37

Admin je napisao/la:
Unitas je napisao/la:A da pusacima stavimo zutu traku oko ruke i stjeramo ih u geta toliko o slobodi izbora.
Slazem se sa tim da nepusaci imaju pravo na nezagadjen zrak pa prema tome zabranimo i termoelektrane i sve ostale zagadjivace i vratimo se u vrijeme prije otkrica Amerike posto su ameri ponovo krivi sto su nam nezagadjenim evropljanima ponudili biljku zvanu duhan ali onda vratimo im i Pure, krumpir i kukuruz

Zašto njima? Vratimo ih Indijancima, to je njihovo vlasništvo...

Ma ja bih to ipak vratio amerima posto su indijance skoro pa istrjebili nisu ono krivi sto su ih europljani otkrili i naravno sve vec nabrojeno donjeli kao blagodati novoga svijeta a mi sad te blagodati, bar neke od njih zabranjujemo
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Blue Shadow 15.03.08 15:48

Unitas je napisao/la:Ma ja bih to ipak vratio amerima posto su indijance skoro pa istrjebili nisu ono krivi sto su ih europljani otkrili i naravno sve vec nabrojeno donjeli kao blagodati novoga svijeta a mi sad te blagodati, bar neke od njih zabranjujemo

Ako je trovanje sebe i drugih oko sebe, blagodat, onda zaista više nemam komentara...

Uživaj ti meni u dimu, katranu i ostalim kemijama iz cigarete... pusac
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Unitas 15.03.08 15:59

To sto se ja trujem moja stvar ali proglasenjem duhana blagodatima zahvali nasim predcima a ne meni
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Blue Shadow 15.03.08 16:24

Unitas je napisao/la:To sto se ja trujem moja stvar ali proglasenjem duhana blagodatima zahvali nasim predcima a ne meni

Naravno da je tvoja stvar. Zar sam napisao drugačije?

Nešto si pobrkao. Nikome se ja nisam zahvaljivao za "blagodati" duhana, naprotiv...
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gost 15.03.08 22:39

Naravno, ja sam za zabranu.
Zašto da mi koji pušimo trujemo ostatak svijeta?!
A, osim toga, i ja volim doći doma iz kafića a da ne mirišem ko vaša slavonska podimljena šunkica...ne pogrešno, vaša šunkica miriše, a moja odjeća smrdi od dima cigareta. I kosa.
A ja ću toliko izdržati bez cigarete, i kad se dočepam svoga dvorišta,
koje je moja privatna površina, tu ću se nastaviti trovati.
A možda jednom i prestanem...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 14.06.08 15:50

Za cigaretu kazna 1.000 kuna

Od sredine srpnja u Hrvatskoj će najvjerojatnije konačno biti zabranjeno pušenje u javnim prostorima i na radnim mjestima

ZAGREB - Naime, zakon bi već sljedećeg tjedna trebao u saborsku proceduru, a kako se radi i o usklađivanju s propisima EU-om, može se očekivati usvajanje po hitnom postupku, piše Jutarnji.hr.
Od zabrane će, doznaju u Vladi, biti izuzeti mali kafići, ali samo do početka sljedeće godine ili najkasnije do travnja 2009, odnosno ostavit će im se vrijeme za prilagodbu na nove uvjete rada, slično kao što je to učinjeno u drugim zemljama EU-a.

Stupanjem na snagu, zakonom će se odmah zabraniti pušenje u restoranima i drugim javnim zatvorenim prostorima. Vlasnici javnog prostora mogu osigurati poseban prostor za pušenje, ali on mora biti smješten tako da iz njega dim ne može dopirati do hodnika kroz koji prolaze ostali zaposleni, a ventilacija mora biti maksimalna. Uz izolirane prostorije, vjerojatno će biti moguća montaža tzv. kapsula za pušenje, kakve postoje, primjerice, u Sloveniji.

O visini kazni za one koji krše zakon, kažu nam, još nije postignut konačni dogovor. Kazna za pušače koji puše na nedopuštenim mjestima najvjerojatnije će biti oko 1.000 kuna, a za vlasnike prostora od 200.000 do 250.000 kuna. Odgovorni će biti i konobari koji poslužuju goste koji se ne žele pridržavati zakona.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/06/14/0014006.html
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Tatsha 14.06.08 16:22

ja mogu priznati jedva čekam ovaj zakon, prestala sam ići u slastičarne jer je u njima isto uvijek zadimljeno, što mi je nezamislivo....
Tatsha
Tatsha
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 499
Age : 45
Location : OS
Registration date : 31.12.2007

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Unitas 14.06.08 16:44

Ma ljudi moji zakoni su tu da se krse pusac
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 14.06.08 16:54

Unitas je napisao/la:Ma ljudi moji zakoni su tu da se krse pusac

... i kazne plaćaju... lol!
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Unitas 14.06.08 17:59

heh, otom potom
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gost 19.10.08 9:19

u najkonzervativnijoj pokrajini Njemacke zakon o nepusenju na javnim mjestima je prekjucer - propao cheers

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by gorana 19.10.08 9:20

neće ni kod nas biti bolje, ipak smo mi balkanski odgojeni...
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 19.10.08 9:22

Kako 'ko...
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by gorana 19.10.08 9:24

i to što kažeš...
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.