Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas počela jesen

2 posters

Go down

Danas počela jesen Empty Danas počela jesen

Postaj by Admin 22.09.08 19:15

Danas počela jesen Jesen0
Foto by admin

Po centralno-europskom vremenu, jesen je počela danas u 17.44 sati, na sjevernoj hemisferi, dok za stanovnike južne zemljine hemisfere počinje proljeće.
Jesen će trajati 89 dana, 20 sati i 20 minuta, do 21. prosinca kada počinje zima.

Prvi dan jeseni dan i noć traju po 12 sati, a postupno nakon tog datuma, dani postaju za minutu kraći od noći, a noći minutu duže od dana.

Postoje dva jesenska razdoblja: rana jesen koja traje od 22. rujna do kraja listopada i kasna jesen traje od početka studenog, sve do 21. prosinca.

Jesen donosi berbu plodova biljaka kao što su jabuke, kruške, šljive, grožđe itd. Isto tako na većini listopadnih stabala tijekom jeseni otpada lišće.

Meteorolozi su za prvi dan jeseni najavili oblačno vrijeme s povremenom kišom.

http://www.r-1.hr/view.asp?idp=15791&c=41
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Danas počela jesen Empty Re: Danas počela jesen

Postaj by Gost 23.09.08 9:08

volim jesen i volim kise, i te tmurne oblake sto se nadviju nad gradom... I volim tumarati ulicama kisom opranog grada a nakon toga se zavuci u toplu sobu...
Sjecam se recenice iz jednog romana od Crnjanskog da smo na kisi u biti ono sto jesmo i da kisa sapire sve maske i ostajemo razotkriveni do kostiju...
Jesen u meni budi sjecanja na moj grad, na miris jabuka iz tatinog vocnjaka, na okuse kod moje bake na selu...
A tek priroda u jesen... najdivnija mjesavina boja.. nitko nije u stanju staviti na platno te boje iz krosanja...
Jesen i zima su moja godisnja doba....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Danas počela jesen Empty Re: Danas počela jesen

Postaj by Klio 04.11.08 20:21

Hm hm..
počela jesen a ja i dalje hodam u kratkim rukavima..
Nešto toplo za ovo doba godine..
Klio
Klio
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 348
Age : 37
Location : brdo
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Danas počela jesen Empty Re: Danas počela jesen

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.