VEČERAS POBJEDA NOVOGRADIŠČANKI NAD OSJEČANKAMA 3:1

VEČERAS POBJEDA NOVOGRADIŠČANKI NAD OSJEČANKAMA 3:1 Empty VEČERAS POBJEDA NOVOGRADIŠČANKI NAD OSJEČANKAMA 3:1

Postaj by Admin 09.02.08 22:06

VEČERAS POBJEDA NOVOGRADIŠČANKI NAD OSJEČANKAMA 3:1 Rukome10

Autor Ivo PETRANOVIĆ

Večeras je odigrana utakmica 15. kola Druge Hrvatske odbojkaške lige između osječke Retfale II i Ženskog odbojkaškog kluba Nova Gradiška. Novogradiščanke su slavile četvrtu uzastopnu pobjedu (3:1). Bila je to utakmica gdje su Novogradiščanke rutinskom igrom pobijedile solidni sastav iz Osijeka, zahvaljujući dobroj taktičkoj igri, dobrim servisima i ponajviše našem liberu Marini Vidošić, koja je već po ne znam koji put bila prvo ime utakmice zahvaljujući prije svega primanju teških lopti iz suparničkih servisa i usput ispravljala neke nerezonske poteze svojih suigračica. Vrjednije od svega je da je nastavljen kontinuitet pobjeda iz kola u kolo, a pravo iskušenje dolazi idući tjedan kada se gostuje u Belišću.

No, pogledajmo kako se došlo do ove pobjede. U prvom setu domaće su povele sa 2:0. pa ubrzo i sa 5:2 i 7:3 na servise Zvjezdane Šukalo, Osječanke, međutim, uspijevaju smanjiti na 7:5, ali se nastavlja naša serija od 4:0 do 11:5 i tu se utakmica lomi. Naše igraju sigurno, drže razliku i dolaze na 13:7, nešto kasnije i na 17:9 i 20:13. A tada u završnici seta neshvatljiv pad u igri i Osječanke postižu nevjerojatnih 7:0 i dolaze čak na 20:19. Ipak Novogradiščanke su smogle snage i dobile prvi set nakon velike borbe sa 25:22.
U drugom setu na servis Ivane Mlinac ubrzo vodimo sa 5:1,a tada nam crnoputa Amerikanka Washington svojim servisima smanjuje prednost na 6:5. Da se ne bi ponovila završnica prvog seta naše forsiranom igrom stižu na 12:6 na servise Vedrane Tadić, koja je u jednom sudaru povrijedila ruku, pa je bila izvan igre do kraja seta. To je dalo poleta našima i nizom dobrih akcija stižu do velikih 18:9, što je značilo mirnu završnicu i sigurnu pobjedu u drugom setu od 25:14.

Treći set donosi najviše uzbuđenja. Gošće vode sa 2:0, a tada počinje serija izjednačenja rezultata sa prednošću jedne ili druge ekipe. Bilo je ukupno 11 izjednačenja, a kod zadnjeg izjednačenja na 16:16, opet servisima Sonje Washington, Osječanke prelaze u vodstvo sa 3 razlike i dobivaju set sa 25:20.
Četvrti set donio je u početku naše vodstvo od 5:1, ali su Osječanke izjednačile na 5:5, pa na 6:6. Od tada naše igračice igraju daleko ofenzivnije, atakiraju na mreži, solidno blokiraju snažne udarce gošći i drže distancu od 2-3 poena razlike. Što je utakmica više odmicala naše su postajale sigurnije i raspoloženije za igru i to se odrazilo na rezultatu. Uskoro je prednost bila 5 poena razlike, nešto kasnije i 8, pa i 9, a kod 21:11 i 10, da bi u sjajnoj završnici četvrti set završio sa velikih i više nego zasluženih 25:13. Tako su naše odbojkašice slavile veliku pobjedu, četvrtu u nizu, sa 3:1.

Prisjetimo se: U Novoj Gradiški su pobijedili Ivankovo (3:0), slijedi gostovanje u Vinkovcima gdje su načinili iznenađenje kola pobjedom nad pričuvnom ekipom prvoligaša Cestorada (3:0), a zatim opet na gostovanju u Đakovu pobjeda nad domaćim odbojkašicama (3:1). I najzad, večerašnja pobjeda nad pričuvnom ekipom prvoligaša Retfale iz Osijeka ( 3:1). Sjajan niz za čestitke. Uostalom, nije čudno, u pitanju je ekipa godine koju vodi trener godine Damir Runjaš, laureati proglašenja Sportaša godine.