Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLOG X

+5
gorana
dreamer
Unitas
Admin
billy
9 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

BLOG X - Page 2 Empty Re: BLOG X

Postaj by Gost 19.05.08 12:07

BigSaint je napisao/la:
Helena je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:
billy je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:Nije vrag da si složio jedan tekst u blogu samo radi mene! googlaj
drago mi je da si se u njemu prepoznao , jer mi je to bio i cilj.
Text je viseslojan i odnosi se na sviju nas i ljepo je vidjeti da se i ti takvim smatras.

Prepoznao, to je višeslojno, a znam da ti je to bio cilj pa reko samo da provjerim!
Evo svi koji ste sinoć čitali forum (Helena, Blue, Axe, Čarolija...) očito da sam bio u pravu! Toliko o tome, sada možemo dalje!

nisi, jer ti jos uvijek nisi svi mi, ti si samo jedan dio cjeline koju cinimo svi mi

Naravno da nisam, ali je Blue rekao da se sigurno ne odnosi na mene jer nisam Top poster...

pa eto, dijelom se odnosi i na tebe , al covjek nije samo zbog tebe pisao.. i ne cmizdri vise!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost 19.05.08 12:39

Helena je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:
Helena je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:
billy je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:Nije vrag da si složio jedan tekst u blogu samo radi mene! googlaj
drago mi je da si se u njemu prepoznao , jer mi je to bio i cilj.
Text je viseslojan i odnosi se na sviju nas i ljepo je vidjeti da se i ti takvim smatras.

Prepoznao, to je višeslojno, a znam da ti je to bio cilj pa reko samo da provjerim!
Evo svi koji ste sinoć čitali forum (Helena, Blue, Axe, Čarolija...) očito da sam bio u pravu! Toliko o tome, sada možemo dalje!

nisi, jer ti jos uvijek nisi svi mi, ti si samo jedan dio cjeline koju cinimo svi mi

Naravno da nisam, ali je Blue rekao da se sigurno ne odnosi na mene jer nisam Top poster...

pa eto, dijelom se odnosi i na tebe , al covjek nije samo zbog tebe pisao.. i ne cmizdri vise!

Napokon...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost 19.05.08 13:27

BigSaint je napisao/la:

Napokon...

rekoh dijelom, a ne samo radi tebe

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by billy 19.05.08 18:24

oracle je napisao/la:a šta s nama ambicioznima ne kuzim
upravo na vas sam i napisao ono izmedu redova, ono sto je big prepoznao :cheers2:
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Postaj by Blue Shadow 19.05.08 19:05

BigSaint je napisao/la:

Kao i uvijek postaješ s vremena na vrijeme naporan. Daj prestani shvaćati sve doslovno!
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Postaj by billy 21.05.08 21:38

POP I CORN izmedu mojih nogu

Dugo je vremena proslo od kada sam zadnji put gledao Indyja na velikom platnu i puno se stvari dogodilo izmedu treceg i ovog novog cetvrtog nastavka , alij edno je sigurno..danas sam drhtao od uzbudenja kao nekih davnih godina kada me niko nije zvao murdoc.
Kada mi spomenete pop kulturu pomislim prvo na pederastog Andy Warhola i njegove Merilinke u puno boja te glorificiranje juhe od paradajza u konzervi , kada mi spomenete kult pomislim na Azru , Haustor, Coppolu, Kuma i Starke na nogama .
Kada mi spomenete sve to skupa , pomislim prvo na indiana jonesa i svijet u koji krade nasu dusu na sat i pol i vraca nam je nedirnutu..tek na prvi pogled.
Danas je bila predpremijera i naravno da sam bio na tom mjestu u to vrijeme.
Kada pisem o ovom filmu ne mogu biti objektivan jer sam sanjar ciji je dr Jones sastavni dio ..avanturista i utopista.
Ovaj je film tribut necemu o cemu smo mastali i cemu se radovali..to danas vise ne pije vode jer je romantika umrla krajem osamdesetih i bila zamjenjena plasticnom substitucijom egoizma na svim razinama i u svim porama .
Indy se nije vratio da nam skine mrenu sa ociju vec da nam pokaze ono sto smo nekad bili i sto smo mogli postati.
I bas sada stojim polugol pred ogledalom i pitam se u koga to gledam i zasto mi se smije na tu pomisao.
Odgovor je naravno jednostavan..vidim djete u sebi koje je uzivalo u ovom filmu i to mu je najveca nagrada
a vama?

BLOG X - Page 2 Indiana-jones-4-teaser-poster-1
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Gost 21.05.08 21:42

Film je stvarno odlican, iako poprilicno predvidljiv

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by billy 21.05.08 21:47

Helena je napisao/la:Film je stvarno odlican, iako poprilicno predvidljiv
da , jer je radem u onom retro stilu koji nam porucuje da dobro nije dobro samo zato sto ga mi takvim smatramo vec zbog toga sto prolazimo ili padamo na njegovim kusnjama.. sunny
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Gost 21.05.08 21:49

billy je napisao/la:
da , jer je radem u onom retro stilu koji nam porucuje da dobro nije dobro samo zato sto ga mi takvim smatramo vec zbog toga sto prolazimo ili padamo na njegovim kusnjama.. sunny

kraj mi je odlican kad se onaj cijeli hram raspada i ispod njega - svemirski brod... e, to nisam ocekivala

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by billy 21.05.08 21:52

Helena je napisao/la:
billy je napisao/la:

kraj mi je odlican kad se onaj cijeli hram raspada i ispod njega - svemirski brod... e, to nisam ocekivala
Spilbergov stih i njegova vjecna opsesija susretima trece vrste..Steven je veliko dijete , bas kao i billy .
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by billy 23.05.08 19:01

Prvi Blog

Kamen

Ne bilo koji kamen ,nego onaj koji se kotrlja vec drugo stoljece i usko je vezan uz mnoge sudbine ,odrastanja i sazrijevanja, te gotovo da ima ulogu riznicara sijecanja i emocija koja ista bude.
Ovo je prica o kamenu koji ustvari nema tezinu i nije balast vec u sebi ujedinjuje kreativnost,pobunu,nacin i stil zivljenja,razlog i bit svega sto cujemo,vidimo i osjecamo..ne nije to kamen mudraca vec dobri stari besmrtni rock and roll.
Sto je rock ?
Glazbeni pravac koji nas spaja u pobunjenicku skupinu u tihoj borbi protiv trulog exploataciskog sistema ?
Sto je rock ?
Najlaksi nacin da se popljuje sveopce misljenje da je sex samo tu zbog reprodukcije,da se moral da strpati i odrediti nekavim zakonikom birokrata ili da su alkohol i droga uzrocnik svega zla na ovom svijetu?
Sto je rock?
Plamen mladosti i vitalnosti te izvor kreativnosti ili mozda tvorac sna da ce svatko od nas u fazi izmedu 10 piva i 2 jointa promjenuti svijet i napokon dati sansu razumu?
Sto je rock ?
Ne ne govorim o " genu kamenome" vec o "razumu i bezumlju" o " fazanima koji rano lete " i o ona dva gemista sa pistinog izleta u brege te godinama zmaja.
govorim o jahacima oluje,stepenicama za nebo,kamenoj vatri i ludim crnim subotama..
Kada rock pocinje??
Onda kada shvatimo da je kreativnost i sloboda vaznija od bilo kojeg pisanog i nepisanog pravila.
Kada prestaje rock??
Onda kada vam se bend zove guns and roses i u vasem se novom spotu pojavi delfin ili kada vam misljenja kriticara postanu vaznija od misljenja slusatelja ,ili kada vam se bend zove metallica a vi hocete pokazati svijetu da mozete svirati metal sa sinfoniskim orkestrom...to unpluged ludilo je moglo proci jedino nirvani .
Sto je rock?
Iskreno..neznam niti me zanima jer dok god se mogu skinuti do kosti i pjevati o nadi koja jos nije odselila iz moga susjedstva zvanog podsvjest ,zadovoljan sam i debel i svijet je u redu..naravno dok ima rocka .
Rock i politika
Kda se rock zzakotrlja onda je vjerojatnost postizanja kriticne mase velika i destruktivno progresivna,no kao i svakom kamenu treba mu vremena da se pokrene.
Rock i sex
Rock je u neku ruku produzena ruka sexsa i mozemo ga zamisliti kao bradatog patuljka sa uzdignutom palicom uvijek napaljenog i uvijek animalno privlacnog.
Rock i umjetnost.
Rock je umjetnost i sam po sebi te utjece na sve druge umjetnosti bezkompromisno i bezuvjetno.
Rock i rock
Odraz u ogledalu je iskrivljena proporcija te prikazuje prepoznatljivu prihvatljivost ali ne i sustinu ,stoga je rock samom sebi narcisoidno privlacan i samom je sebi najveca opasnost.
Sto reci jos osim da osim nesto bezvremeno i besmrtno kao rock ne mijenja zakone prirode vec sebe samog i nas koji ga volimo u ovom svijetu pohlepe,prevara,i besramnih lazi.
Vjerujem da svatko ima neki svoj kamen ,i ja ga imam,ali na svu srecu moj se kotrlja

BLOG X - Page 2 Billy%20the%20kid%20foto
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by billy 23.05.08 19:33

KLON

Tesko je zaobici ovu temu , a jos je teze o njoj dati sud ako ste razapeti izmedu znanosti i vjere ili jos gore izmedu znanosti i nevjere .
Kloniranje je gotovo neprimjetno iz ilegale preslo u mainstream i uslo u nase poimanje stvarnosti na mala vrata kao vuk medu svatove , kao djevica medu kurve.
Farmaceutska industrija je sa godinama stvorila previse ovisnika o sarenim tableticama , spricama za podmladivanje i cijepivima protiv svega sto ima vise od dvije noge.
Naravno radili su ruku pod ruku sa tvorcima straha i prividne nesigurnosti te dosli do tocke kada se sve to pocelo uoblicavati u jedan toxicni bumerang koji je poceo uzimati svoje..odnosno njihove..profiti.
Doslo je vrijeme rezervnih dijelova i beba po narudbi , doslo je vrijeme da se kontrola nad prirastom i slobodnom mislju u potpunosti pocme manipulirati ..ooo da doslo je vrijeme kada rijec vise nece imati tezinu i znacenje ,a stvorenja iz mitologija postanu domace zivotinje .
Tako sam umoran kada vidim da se pretvaramo u konzumente ovisne o proizvodacima i tako tuzan kada vidim koliko povrsno sve to poimamo .
Ne , ne igramo se mi boga vec ako ga ima on se igra sa nama .
Zelim mirisati livade u proljece, zelim cuti skripu snjega pod nogama u zimi, zelim osjetiti sol na svojoj kozi u ljeto i peci rakiju i vino jeseni, zelim pisati svoje misli na bijeli papir i voditi ljubav sa strascu kada me obuzme.
zelim sve osim da budem kontroliran i vjecan..sve osim da postanem s**** kojem klon produzuje postojanje.
Dostojanstvo nije na prodaju.

BLOG X - Page 2 Achilles_brises
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by billy 27.05.08 17:33

VJETAR

Nocas je za mene bila jedna ugodno besana noc u kojoj sam dosao do spoznaja ali i novih pitanja , ukratko bila je to noc koja me nije mogla mimoici.
Klima je kao sto vec i ptice na grani znaju poprilicno u stanju promjene i trazenja same sebe da bi se uspostavio novi red i odredili novi polovi.
U nasim ocima to izgleda kaoticno i poprilicno zastrasujuce, pogotovo kada se sjetimo zakona o cetiri godisnja doba i njihovih cari na nase djetinjstvo, te nasih sjecanja na slike i mirise koji ce nas pratiti do samog kraja.
Nikad nisam bjezao od extremnog i neumjerenog niti u jednom segmentu moga postojanja i uvijek sam iz toga crpio inspiraciju i trosio se bezrezervno bez straha i bilo kakvih primisli .
Sinoc je puhao jedan vjetar koji alpe nikad nisu osjetile..bio je to vjetar pustinje kojeg sam prepoznao u trenu i sa nevjericom konstatirao da se sve dogada puno brze nego sto mi mislimo.
Isti taj vjetar mirisao sam na dinama sahare i humcima arizone , isti taj vjetar osjetio sam na svojoj spaljenoj kozi u maroku, tunisu i gobi pustinji.
Sada znam sto me diglo iz postelje i dovelo na terasu u gluvo doba noci i sada znam zasto sam se osjecao tako spokojno i tako sjetno.
Bio je to osjecaj koji dozivite kada ste sami u pustinji..bez urbanih zvukova , bez posjeda bilo cega materijalnog , bez kontakta sa bilo cim osim samim sobom bez zelje za bilo cim spoznaje trenutka za koji znate da je samo vas, pa opet ..i dio sviju nas.
Sve je mogao biti samo san ,ali crvena prasina na haubi moga auta jutros su mi bili razlog za jedan urotnicki osmjeh i jednu skrivenu suzu..

BLOG X - Page 2 Lodge2
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Admin 27.05.08 17:54

billy je napisao/la:VJETAR

Sve je mogao biti samo san ,ali crvena prasina na haubi moga auta jutros su mi bili razlog za jedan urotnicki osmjeh i jednu skrivenu suzu..

cool za cijeli tekst, a što se tiče crvene prašine na autima, ona pada zadnjih pet-šest godina, možda i više...

Negdje pred rat, rekoh prijatelju, dok smo sjedili na terasi i pili pivo: čini mi se da imamo efekat staklenika. Znaš ono: sjediš, a sa tebe curi znoj, vrelina u zraku...

Bio je to početak, a proljetos mi on reče: sjećaš se ono kad si mi rekao...? Da, rekoh, sjećam se... s gorčinom u glasu..

Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Postaj by billy 27.05.08 17:59

Admin je napisao/la:
billy je napisao/la:VJETAR

cool za cijeli tekst, a što se tiče crvene prašine na autima, ona pada zadnjih pet-šest godina, možda i više...

Negdje pred rat, rekoh prijatelju, dok smo sjedili na terasi i pili pivo: čini mi se da imamo efekat staklenika. Znaš ono: sjediš, a sa tebe curi znoj, vrelina u zraku...

Bio je to početak, a proljetos mi on reče: sjećaš se ono kad si mi rekao...? Da, rekoh, sjećam se... s gorčinom u glasu..
yeep, a najlude sto danas na svicarskom txt procitah da je ova vrela oluja stvarno nosila pjesak iz sahare sve do alpa..

..evo link..nazalost samo na njemackom Suspect

http://www.wetter24.de/de/home/wetter/wetter_news/news/archive/2008/may/ch/cd4d6bb3d7/article/waerme_und_saharasand.html
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Admin 27.05.08 18:21

Pogledao sam... a ako pogledaš kartu Švica je na gotovo istoj paraleli kao Hrvatska samo što kod nas taj oblak lakše prijeđe ova "brda" uz more...

Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Postaj by billy 27.05.08 18:44

Admin je napisao/la:Pogledao sam... a ako pogledaš kartu Švica je na gotovo istoj paraleli kao Hrvatska samo što kod nas taj oblak lakše prijeđe ova "brda" uz more...
definitivno se slazem sa time , a u zadnjih par godina gotovo da imamo identicne vremenske prilike ili sa dan zakasnjenja....svaki se dan cujem sa mamom , a ona obavezno voli razglabati o vremenu sunny
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Gost 27.05.08 20:13

je, istina, rekli i na Antenne Bayern danas - saharski pijesak.. al bogme bila i vrucina danas ovdje ko u Sahari, bez daska vjetra, ja se, vjerovali ili ne tri puta tusirala, a za sutra najavljuju jos vruce... A tek je kraj maja

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by billy 29.05.08 22:47

GIRLY O

Ma koliko spontana zeljela biti
pred ocima svijeta
i ma koliko harmonicna jesi
ovdje predamnom sve odlazi u prah
i sve zavrsava na nedovrsenim recenicama
i skrivenim pogledima .
Ovo nije i bas neka moja stvarnost
i vec dugo bijezim od nje te trazim trade za dobar san.
Kakav bi to bio ,kada bi
mirno gledao ptice koje umiru u kavezima
neznajuci koje je boje nebo
i kakav je miris slobode
one prave i istinske..
A ti , ti si istrajna i jaka
naucena da sjedis i cekas
pa opet cini mi se da se nikada necemo
sresti u zori ocajnika..girly O

BLOG X - Page 2 Q11
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by oracle 30.05.08 8:24

jel ti to meni lol!
oracle
oracle
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 314
Registration date : 22.04.2008

[Vrh] Go down

Postaj by billy 30.05.08 8:53

oracle je napisao/la:jel ti to meni lol!
iskreno receno..neznam ni sam kome sam to pisao :cheers2: greeny
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by oracle 30.05.08 13:12

billy je napisao/la:
kome god da jesi ..lijepo je cool
oracle
oracle
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 314
Registration date : 22.04.2008

[Vrh] Go down

Postaj by billy 30.05.08 14:34

oracle je napisao/la:
billy je napisao/la:
kome god da jesi ..lijepo je cool
flower flower flower ..hvala
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by billy 06.06.08 19:42

Donesite ga kuci

Bicu neskroman kada kazem da ludilo koja sutra pocinje sa sobom nosi puno vise od oslobadajuceg navijackog urlika i vise od onoga sto nazivamo nogometom.
Veceras cijela svicarska ne spava i svi osluskuju sa strahom i nadom nove vijesti o svojoj repki i repki sa kojom ce se sutra sukobiti.
Svi su zapali u jednu virtualnu traumu u kojoj su "oni" na jednoj strani a "mi" na drugoj..podsjeca me na one stare bitke sa hladnim oruzjem kada se prije boja cuje samo zveket metala i osjeti miris znoja te se u ocima zaracenih strana vidi zelja , volja, strah i ludilo za pobjedom .
Zastave sada imaju sasvim drugacije znacenje ..nema malih i podloznih, nema respekta niti politike podilazenja ..postoji samo tekma u kojoj se sve to moze preokrenuti bas kao u prici o davidu i goliatu bas kao u bajci o pobjedi malih nad velikima i dobrim nad zlom.
Ne nije ovo samo EP u nogometu , ovo je nacin da se prkosno isprsimo i pokazemo birokratskoj i smrdljivoj europi da mi nismo prosjaci koji cekaju na par zlatnika vec oni koji su tog zlata vrijedni.
VATRENI ..samo naprijed i uzdignuta cela ..jer vi ste jos ono na sto se mozemo ponositi..vi ste sada svi mi ...bez obzira na boju i pripadnost ..vi ste nasa zvijezda Danica..U BOJJJJJJJJJJJJ

BLOG X - Page 2 57133.930517

BLOG X - Page 2 38095
billy
billy
Top poster
Top poster

Male

[Vrh] Go down

Postaj by Gost 07.06.08 8:23

billy je napisao/la:
Kada prestaje rock??
... ili kada vam se bend zove metallica a vi hocete pokazati svijetu da mozete svirati metal sa sinfoniskim orkestrom...to unpluged ludilo je moglo proci jedino nirvani .

You sta smrdi

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics