Postaj by Admin 10.02.08 21:27

VIJESTI IZ SPORTA Nogome10

Autor Ivo PETRANOVIĆ

POBJEDA ODBOJKAŠICA
Sinoć su odbojkašice našeg Ženskog odbojkaškog kluba Nova Gradiška zasluženo pobijedile u prvenstvenom susretu 15. kola Druge Hrvatske lige, Istok, pričuvnu ekipu osječkog prvoligaša Retfalu sa 3:1.
Bilo je dosta uzbuđenja u prvom setu kada su Novogradiščanke vodile sa 20:13, a Osječanke uspjele sa 7:0 skoro stići prednost domaćih na 20:19, ali su ipak naše dobile set sa 25:22. U drugom setu su Novogradiščanke sigurno pobijedile sa 25:14, treći dobivaju gošće sa 25:20, a četvrti set opet naše odbojkašice sa 25:13. To je četvrta uzastopna pobjeda Novogradiščanki i prilika za visoki plasman na prvenstvenoj tablici.

CERNIČANI BEZ ODLUKE U POŽEGI
Nogometaši cerničke Mladosti jučer su igrali u Požegi pripremnu prijateljsku utakmicu protiv domaće Požege. Utakmica je završila bez pobjednika 2:2. Nakon vodstva Požege izjednačio je Goran Barišić na 1:1, kako je završilo i prvo poluvrijeme.
U nastavku je Ivo Papak doveo u vodstvo Mladost od 2:1, a izjednačio je 7 minuta prije kraja Požežanim Bešlić iz jedanaesterca.

MATEJ VLAOVIĆ IGRAO ZA OSIJEK
Novogradiščanin Matej Vlaović počeo svoj bogati nogometni uspon u momčadi mladeži u mjesnoj Slogi u darovitoj generaciji trenera Željka Bakunića s kojim su četiri puta bili sudionici državnog pionirskog, a kasnije i kadetskog klupskog prvenstva Hrvatske i dva puta i vice-prvaci. Nedugo zatim Matej Vlaović, iako junior, postao je i prvotimac seniorskog sastava Sloge. Prije tri godine prešao je u cerničku Mladost, člana 3.HNL, kod trenera Dinka Terzića, gdje je i dalje mnogo napredovao, kao jedan od najboljih igrača Cerničana, pa je početkom ove sezone nakon probe odlukom trenera Ilije Lončarevića pristupio prvoligašu Osijeku. Nalazi se sada sa Osječanima na zajedničkim pripremama u Antaliyi u Turskoj i već je u dvije utakmice nastupio za prvoligašku momčad.
U četvrtak je igrao od 70. minute protiv japanske Hiroshime (1:1), a jučer cijelo drugo poluvrijeme protiv rumunjskog Universitatea iz Crajove (0:0). Ljubitelji nogometa u Novoj Gradiški i Cerniku sa velikim zanimanjem prate napredak našeg Mateja Vlaovića.