Večeras odigrana u Novoj Gradiški dramatična utakmica

Večeras odigrana u Novoj Gradiški dramatična utakmica Empty Večeras odigrana u Novoj Gradiški dramatična utakmica

Postaj by Admin 25.02.08 20:55

Večeras odigrana u Novoj Gradiški dramatična utakmica Nogome10

Večeras odigrana u Novoj Gradiški dramatična utakmica Druge hrvatske malonogometne lige, Istok
Autor Ivo PETRANOVIĆ

NG Unitas – Patika 7:8 (3:5)

NOVA GRADIŠKA - Sportska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška) i Zvonimir Filajdić (Slav. Brod)

NG UNITAS: Ciprić, T. Barišić, Denac, Bokan, Akmačić, Petrić-Predojević, Kotorac, Štrk.

PATIKA: Zaradić, Ađulović,Ognjenović, Duvančić, Flačer, Ramić, Ibrahimović, Dakić, Cvetko, Mehić.

STRIJELCI: 0:1 – Ibrahimović (6), 1:1 – Akmačić (7), 1:2 – Mehić (9), 1:3 – Ibrahimović (10), 2:3 – Štrk (16), 2:4 – Duvančić (18), 2:5 – Ibrahimović (20) 3:5 - Flačer (21), 3:6 – Ramić (26), 3:7 – Duvančić (26), 4:7 – Akmačić (27), 5:7 – Akmačić (28), 5:8 – Ramić (30), 6:8 – Akmačić (31), 7:8 – Kotorac (35)

Vodeća i najbolja momčad lige, Patika, za malo je ostala bez očekivanih bodova u Novoj Gradiški. Iako su Osječani vodili tijekom cijele utakmice i dobili prvo poluvrijeme (5:3), a u nastavku držali rezultatsku distancu na 2 i 3 gola razlike, a u 26 minuti golom Duvančića bilo je i 4 gola prednosti za goste (7:3), novogradiščani su hrabrom i efikasnom igrom dobili završnicu. Naime, u samo 8 minuta, od 27. do 35. minute golovima Akmačića (3) i Kotorca, NG Unitas je 5 minuta prije kraja smanjio na minimalnih 7:8. Slijedilo je dramatičnih zadnjih 5 minuta u velikoj obostranoj borbi i neizvjesnosti, gdje je pitanje pobjednika bilo upitno do samog kraja. Pobijedila je ipak iskusnija i momčadski homogenija momčad iz Osijeka, a Novogradiščani svakako zaslužuju čestitke na velikoj borbenosti i snažnom otporu protiv do sada neporažene i vodeće momčadi lige.