Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PREKRAJANJE VLASTI

Go down

PREKRAJANJE VLASTI Empty PREKRAJANJE VLASTI

Postaj by Admin 27.02.08 17:47

PREKRAJANJE VLASTI Gradon10
Gradonačelnik Josip Mikšić

Nova Gradiška bruji o raspadu vladajuće koalicije i pripremama za rušenje gradonačelnika
Autor Franjo SAMARDŽIĆ

NOVA GRADIŠKA – Priče o prekrajanju vlasti nakon parlamentarnih izbora nisu mimoišle ni Novu Gradišku. Nagađa se o raspadu vladajuće koalicije i smjeni gradonačelnika Josipa Mikšića, koju navodno priprema HDZ, trenutačni koalicijski partner njegove Nezavisne liste.
– O smjeni gradonačelnika govori se dvije godine. Nikakva službena predstavka nije otišla predsjedniku Vijeća. Ako se nešto poduzme, javnost će o tome znati – kaže tajnovito Mato Bilonjić, predsjednik GO HDZ-a. Prema riječima vijećnika HSLS-a Ivana Višića, oporba je za Mikšićevu smjenu.
No, Višić tvrdi da o koaliciji s HDZ-om nije bilo govora.
Ni u HNS-u nisu zadovoljni gradonačelnikovim radom, a predsjednik Zdravko Konjić ističe kako bi podržali kandidata HDZ-a od koga čekaju da pokrene inicijativu.
Vijećnik SDP-a Krunoslav Hofer također je za smjenu, kao i bivši HSS-ov, a sada nezavisni vijećnik Milan Krpan, koji se protivi koaliciji s HDZ-om. No, Mikšića može smijeniti samo HDZ, bude li imao većinu u Vijeću, odnosno, bude li koalirao s nekom od oporbenih stranaka. – Došlo je do promjene vlasti u državi pa neki žele promjenu i u Novoj Gradiški. Smatram da bi to bio neozbiljan potez na štetu grada i građana.

Preuzeo sam grad kada je bio prezadužen. Djelatnicima gradske uprave i vrtića dugovala se jedna plaća, državi oko 2 milijuna kuna. Podmirili smo dugove i u ovu godinu ušli s tri milijuna kuna za završetak projekata. Ako me zato netko želi smijeniti, neka me smijeni. Vidimo se na izborima iduće godine – poručuje gradonačelnik Josip Mikšić.

http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/slavonija/3021689/index.do
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.