Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prometni biseri u gradu...

+3
billy
faca
Blue Shadow
7 posters

Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Prometni biseri u gradu...

Postaj by Blue Shadow 20.06.08 15:00

Prometni biseri u gradu... Ulica10

Mihanovićeva, početak ulice na raskrižju sa Strossmayerovom... Prije nekih desetak dana prolazim tamo i vidim majstore koji nešto buše po cesti. Pola sata kasnije opet prolazim i vidim o čemu se radi. Stavljaju po desnoj strani ove metalne graničnike da zaustave one koji se tu parkiraju besplatno i ometaju promet.
I sve bi bilo u redu da nisu zatvorili prvih petnaestak metara ulaza u ulicu i suzili je na ulazu (desnu traku na jedva jedan metar i trideset cm).

Već taj dan sam se zapitao koliko će proteći vremena dok se netko ne zabije u prvi graničnik? I evo ga, dokaz na fotografiji da sam u pravu. Pretpostavljam da je netko izlazio iz ulice, a ovaj drugi naišao iz pravca Rešetara i nabio se na graničnik ( ne znam kako drugačije nazvati ove metalne šipke...).

Nadam se da je podnio kaznenu prijavu protiv idiota koji su ovo projektirali. Kao što vidite i sami treba poskidati prvih pet da bi se oslobodio normalan prolaz automobilima, jer nitko na tom dijelu nije parkirao automobile...
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by faca 20.06.08 16:48

A trebalo Mihanovićevu samo ostavit jednosmjernom. Kao dok je bila škola u vojarni. :motor:
faca
faca
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 416
Location : preselio na Mars
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Blue Shadow 20.06.08 17:44

faca je napisao/la:A trebalo Mihanovićevu samo ostavit jednosmjernom. Kao dok je bila škola u vojarni. :motor:

Ne bih se složio jer i ovako obilazimo pola grada zbog one jednosmjerne prema pijaci... No
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by billy 21.06.08 10:24

dissas , ovdje bi projektant skupo platio ovakavu realizaciju granicnika..vrlo skupo smijeh
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Gost 21.06.08 17:07

Pošto vidim da vas zanima ti graničnici se nazivaju klamerice u građevinarstvu.
A što se tiče projekta dovoljnoje reći da ga nema, jer nitko sa imalo mozga nebi napravio tako nešto.
Probajte pobrojati broj slivnika koji su stavljeniu one rigole! LOL!!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Blue Shadow 21.06.08 18:53

BigSaint je napisao/la:Pošto vidim da vas zanima ti graničnici se nazivaju klamerice u građevinarstvu.
A što se tiče projekta dovoljnoje reći da ga nema, jer nitko sa imalo mozga nebi napravio tako nešto.
Probajte pobrojati broj slivnika koji su stavljeniu one rigole! LOL!!!

Ako nema projekta, tko je to naručio ( ja mislim grad..), na temelju čega je majstor iz Radničke ulice postavljao klamerice? Napamet, po svom nahođenju?

Ovdje bi i policija trebala intervenirati jer su klamerice postavljenje uz punu crtu, sužen je ulaz u ulicu i vidimo na slici do čega je to dovelo...
Netko bi morao kazneno odgovarati...
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Gost 22.06.08 16:51

Blue Shadow je napisao/la:
BigSaint je napisao/la:Pošto vidim da vas zanima ti graničnici se nazivaju klamerice u građevinarstvu.
A što se tiče projekta dovoljnoje reći da ga nema, jer nitko sa imalo mozga nebi napravio tako nešto.
Probajte pobrojati broj slivnika koji su stavljeniu one rigole! LOL!!!

Ako nema projekta, tko je to naručio ( ja mislim grad..), na temelju čega je majstor iz Radničke ulice postavljao klamerice? Napamet, po svom nahođenju?

Ovdje bi i policija trebala intervenirati jer su klamerice postavljenje uz punu crtu, sužen je ulaz u ulicu i vidimo na slici do čega je to dovelo...
Netko bi morao kazneno odgovarati...

Došli ''meštri'' iz grada irekli stavi tu, tu i tako na svakih 20 metara! Jadno!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by TENG 23.06.08 13:12

jadno ili ne ???

-ulica i dalje može propustiti dva vozila iz suprotnog smjera, a to što naši vozači voze osobno vozilo i misle da imaju šleper???
-zar za sve mora postojati projekt??? mislim da je pohvalno da se netko usudio i samostalno napravio nešto što smatra korisnim???
- da korisnim jer se sad djeca iz škole mogu nesmetano uputiti kući a da ne brinu o vozilima, jer u toj ulici nema pješačke staze, a škola je jako blizu.

u konačnom opravdavam svaki pokušaj zaštite pješaka, a posebno školaraca i zato za te klamerice palac gore od mene cool
TENG
TENG
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 148
Location : nova gradiška
Registration date : 03.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Blue Shadow 23.06.08 13:24

TENG je napisao/la:jadno ili ne ???

-ulica i dalje može propustiti dva vozila iz suprotnog smjera, a to što naši vozači voze osobno vozilo i misle da imaju šleper???
-zar za sve mora postojati projekt??? mislim da je pohvalno da se netko usudio i samostalno napravio nešto što smatra korisnim???
- da korisnim jer se sad djeca iz škole mogu nesmetano uputiti kući a da ne brinu o vozilima, jer u toj ulici nema pješačke staze, a škola je jako blizu.

u konačnom opravdavam svaki pokušaj zaštite pješaka, a posebno školaraca i zato za te klamerice palac gore od mene cool

Očito je da ne znaš o čemu se radi iako sam bio jasan do kraja. Evo opet:
- ne radi se o propusnosti u ulici nego o propusnosti na prvih deset metara ulice,
- da, za sve mora postojati projekat jer u protivnom svaki kurac u ovom gradu može glumiti arhitektu ili ing. građevine,
- djeca ni iza tih klamerica nisu 100% sigurna, sve ovisi o tome koja budala vozi auto.

Zbog tih pet klamerica na početku (u samom raskrižju) netko treba kazneno odgovarati. Siguran sam da nije tražena ni suglasnost policije za izvođenje radova iako to po zakonu treba. I kao što reče BigSaint, vjerojatno nema ni projekta.
Kod nas inače gradom vladaju šerifi pa me ništa ne čudi... Zato, prst dolje!
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Gost 23.06.08 16:20

TENG je napisao/la:jadno ili ne ???

-ulica i dalje može propustiti dva vozila iz suprotnog smjera, a to što naši vozači voze osobno vozilo i misle da imaju šleper???
-zar za sve mora postojati projekt??? mislim da je pohvalno da se netko usudio i samostalno napravio nešto što smatra korisnim???
- da korisnim jer se sad djeca iz škole mogu nesmetano uputiti kući a da ne brinu o vozilima, jer u toj ulici nema pješačke staze, a škola je jako blizu.

u konačnom opravdavam svaki pokušaj zaštite pješaka, a posebno školaraca i zato za te klamerice palac gore od mene cool

Pa očito da mora, jer inače se događaju ovakve gluposti. Sorry, ali teško mi je prihvatit da netko podržava ovakav način, ali to je tvoje pravo!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by TENG 23.06.08 20:34

-meni se čini kao dobra stvar, i večeras sam prošao tom ulicom (autom) i nije mi predstavljalo problem, možda kad bi drugi auto bio već na izlazu iz ulice ???
-slažem se za šerife po gradu, ali zato i postoji komunalno redarstvo koje treba uoćiti nekakvu nepravilnost ako postoji.
samo pitanje je da li u komunalnom redarstvu imamo realne ili podobne ljude? Neznam.

i opet kažem da ću se kao vozač radije malo više potruditi oko ulaska u jednu ulicu, ako to pomaže sigurnosti naše djece u bilo kom pogledu.

hvala na razumijevanju i drago mi je da imamo različita mišljenja a nepljujemo jedni po drugima, kao što je navika u našem gradu?
TENG
TENG
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 148
Location : nova gradiška
Registration date : 03.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Blue Shadow 24.06.08 20:04

TENG je napisao/la:-meni se čini kao dobra stvar, i večeras sam prošao tom ulicom (autom) i nije mi predstavljalo problem, možda kad bi drugi auto bio već na izlazu iz ulice ???
-slažem se za šerife po gradu, ali zato i postoji komunalno redarstvo koje treba uoćiti nekakvu nepravilnost ako postoji.
samo pitanje je da li u komunalnom redarstvu imamo realne ili podobne ljude? Neznam.

i opet kažem da ću se kao vozač radije malo više potruditi oko ulaska u jednu ulicu, ako to pomaže sigurnosti naše djece u bilo kom pogledu.

hvala na razumijevanju i drago mi je da imamo različita mišljenja a ne pljujemo jedni po drugima, kao što je navika u našem gradu?

Ovdje se ne radi o sigurnosti djece u prometu nego o sigurnosti prometa...
Zaista, šta tebi nije jasno? Ulica je sužena na ulazu, a sada su je dodatno suzili glupavim i nepotrebnim klamericama.
Danas sam morao stati da propustim tipa koji je već ulazio u ulicu.

TENG je napisao/la:slažem se za šerife po gradu, ali zato i postoji komunalno redarstvo koje treba uoćiti nekakvu nepravilnost ako postoji.
Komunalno redarstvo? Daj, nemoj me nasmijavati. Ha, ha, ha, uočiti nepravilnost? Pokušaj im ukazati na neku...
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by TENG 25.06.08 16:48

ta ulica bi trebala biti jednosmjerna zbog sadašnje suženosti, ali bi onda trebalo puno ulica u gradu pretvoriti u jednosmjerne, što opet nije riješenje.

a za komunalce znam da idu po gradu i rade svoj posao, samo mislim da imamo premalo komunalaca za naš grad.

osobno im nisam nikad ukazao na nepravilnost ali bi sad i mogao spomenuti jednu:
igralište na cvijetnom trgu i kontejneri za odlaganje smeća odmah uz igralište?


to bi mogao biti slijedeći biser, zar ne?
TENG
TENG
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 148
Location : nova gradiška
Registration date : 03.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Blue Shadow 25.06.08 16:53

Da puno ne filozofiramo, prvih pet klamerica treba maknuti i sve će biti u redu...

Komunalci? Govoriš od radnicima komunalnog poduzeća Slavča ili o komunalnim redarima?
Naime, radi se o potpuno različitim ljudima.
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Gost 25.06.08 17:15

Koliko ima smeća u NG sigurno nema dovoljno smetlara! sto je ovo sto je ovo sto je ovo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by TENG 26.06.08 21:36

Blue Shadow je napisao/la:Da puno ne filozofiramo, prvih pet klamerica treba maknuti i sve će biti u redu...

Komunalci? Govoriš od radnicima komunalnog poduzeća Slavča ili o komunalnim redarima?
Naime, radi se o potpuno različitim ljudima.

o komunalnim redarima
TENG
TENG
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 148
Location : nova gradiška
Registration date : 03.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Blue Shadow 08.08.08 19:36

Prometni biseri u gradu... Dsc00113

Po drugi put u dva mjeseca. Isto mjesto, ista priča... ovaj je imao sreće pa mu klamerica nije proletila kroz šajbu i ubila suputnika.
Toliko o sigurnosti na cesti...
Bit će red podnijeti kaznenu prijavu protiv nepoznate osobe...
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Unitas 08.08.08 20:07

A sto se ti cudis, pa daj molim te pogledaj Frankopansku ulicu i njihovu i biciklisticku stazu, a sad od prije par dana i sto su napravili od pjesacke staze
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Blue Shadow 09.08.08 10:28

Unitas je napisao/la:A sto se ti cudis, pa daj molim te pogledaj Frankopansku ulicu i njihovu i biciklisticku stazu, a sad od prije par dana i sto su napravili od pjesacke staze

Ma ne čudim se, samo konstatiram, a policija bi trebala reagirati...

zivio
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Unitas 09.08.08 10:41

Blue Shadow je napisao/la:
Unitas je napisao/la:A sto se ti cudis, pa daj molim te pogledaj Frankopansku ulicu i njihovu i biciklisticku stazu, a sad od prije par dana i sto su napravili od pjesacke staze

Ma ne čudim se, samo konstatiram, a policija bi trebala reagirati...

zivio
Policija ?!!! :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1:
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by faca 22.08.08 14:28

http://www.parkiramkaoidijot.com/

Slikajte i postajte bisere iz našega Grada What a Face
faca
faca
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 416
Location : preselio na Mars
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Admin 22.08.08 16:26

faca je napisao/la:http://www.parkiramkaoidijot.com/

Slikajte i postajte bisere iz našega Grada What a Face

Thnx for this link, you give me a new idea... cool


Zadnja promjena: Admin; 22.08.08 16:48; ukupno mijenjano 1 put.
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by faca 22.08.08 18:09

Admin je napisao/la:
faca je napisao/la:http://www.parkiramkaoidijot.com/

Slikajte i postajte bisere iz našega Grada What a Face

Thnx for this link, you give me a new idea... cool

zivjeli he,heeeeeeeee
faca
faca
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 416
Location : preselio na Mars
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by gorana 22.08.08 19:47

:hm: sad moram pazit kako parkiram, admin čeka da uslika, :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1:
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Prometni biseri u gradu... Empty Re: Prometni biseri u gradu...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.