Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

3 posters

Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by billy 24.06.08 16:24

Sudim po sebi i vjerujem da nisam bas jedini alien na ovome svijetu .
Kada slusam glazbu , ja ju vizualiziram i koristim je kao banku podataka za pothranjivanje sjecanja i uspomena ..naravno ne sasvim svjesno..heh .
Ne mora se raditi o vasim intimnim stvarima , moze to biti nesto sasvim banalno , pa opet od presudnog znacaja ..
evo ja idem prvi kao pokretac ove teme .
Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . 51pYeelwAiL._SL500_AA280_
glazba iz ovog filma me je ponukala da napisem puno stvari koje sam poslje toga napisao..Krv ...nas prvi obrok u majcinoj utrobi , nas kod kojem svojoj djeci prosljedujemo dobro ili zlo, nasa zivotna supstanca i nase mjerilo izdrzljivosti..uvijek ta Krv ..i u dobru i u zlu .


moja stvar za prvi post..a vasa ??

billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by Gost 24.06.08 21:20

pogledavsi ovaj topic, ponovno se sjetim koncerta moga sina od prije 3 tjedna.. njegovog prvog velikog koncerta.. i ponovno se sjetim njegovog izraza lica na pozornici.. bio je tako mali a tako veliki....
Bili su to trenutci kad se cinilo da mu je sve ostalo nevazno, kad je postojao on sam... Svirao je pred 130 ljudi kao da svira kod kuce u dnevnom boravku.. A, ono sto mi je najzanimljivije - kad sam s njim razgovarala rekao mi je da on uopce nije cuo ooogroman pljesak koji je dobio... Jadno dijete.. izgleda da je bio u soku.. kako to drugacije objasniti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by gorana 25.06.08 22:18


na ovu sam slučajno nabasala.... al eto svidjela mi se i nema neke veze sa mojim ljubavnim životom, možda samo sa ovom vrućinom...
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by Gost 25.06.08 22:57

Čim sam ugledala ovu temu, znala sam što ona znači.
Znala sam da imam mnogo toga za reći, ali nisam imala što reći.
Jednostavno, nije bilo glazbe i trenutka, koji bi se poklopili, i iz mene izvukli moje misli.
Ne prisiljavam se da napišem nešto, igdje, ukoliko ne osjećam da navire iz mene.
Razmišljala sam, i pokušala se sjetiti neke pjesme, trenutka, osjećaja, ali nije išlo.
No, sve me, nekako, danas otvorilo, i sjetih se pjesme koju sam poželjela da mi svira dok pišem ovo.

Koliko me poznajete, barem ovako, virtualno, preko mojih priča i fotografija, nije vam teško pogoditi zašto mi je ta pjesma posebna.
Dok ju slušam, zatvorim oči, osjećam more, ali ne ono more, kao more, kada se kupamo u njemu..osjećam jedan duh, koji me obavija, nešto mistično..ono iskonsko..kao kada zaronim u dubinu, i stapam se sa bezdanom..samo sam ja, prava ja , zaronjena u tu čarobnu slanu vodu, koja meni život znači,
i sve ono što jesam, dala mi je duša mora.
Toliko sam stopljena s tim duhom mora, kao da mi je ono život dalo.
Kao da živim, i dišem, u ritmu, i skladno sa njegovim valovima...njegova juga, bure, i bonace...to su i moja raspoloženja.
Tim ih nazivima mogu opisati. Slikom mora dočarati...To je ono što ta pjesma izvlači iz mene..kada ponešto od toga zaboravim.



U toj pjesmi su pohranjena tolika sjećanja, i osjećaji, mirisi, jutra, podneblja, osobe...
Jedno sam vrijeme svako jutro započinjala uz kavu, i tu pjesmu.
Prepuna je informacija o jednom dijelu života, koji je zapakiran u tu pjesmu.
I, slušajući nju, mogu priču raspakiravati do najsitnijih detalja,
osjetiti mirise, sjetiti se okusa, udahnuti zrak jutra...i puna
energije započeti svoj dan.
Pjesme se redom nižu, i poput domino efekta slažu priče, jednu za drugom, a zaboravljene.
Tek, oživljene glazbom.
Vjerojatno je cijeli moj život, od najranije dobi pohranjen u pjesmama, i nekim mirisima...samo je zaboravljen.
I svaki prepoznati zvuk sa radija, ili bilo gdje, otvara te čarobne škrinjice mojih sjećanja.
Možda sada zvuči malo bedasto, ali sam i sama nekoliko puta pomišljala otvoriti sličnu temu..ali na drugi način.
Nešto kao: pjesme koje vam pričaju priče..sada kada vidim, to je upravo billy činio.
A ja nisam, jer mi se učinilo da nema ničeg posebnog u tome.
Na tu sam zamisao došla , kada me jedna pjesma podsjetila ne
prijateljicu i sve njezine priče, a zatim na pjesmu koju je ona
satalno slušala, misleći na nekoga, tko je pak neprestano slušao
drugu...i tako se nanizale pjesme, a ja sam prošla, ni svjesna toga, mnoga mjesta i događaje, koji su bili zaboravljeni.
Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Nightsea010eo6hf8

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by gorana 25.06.08 23:24

čitajući ovo što je Čarolija napisala, počela su navirati sjećanja i jedna pjesma od koje se sve krenulo,zakotrljalo kao kamen, ali nakon par godina i otišlo u prašinu, kamen se razbio i od njega ostalo samo sjećanje na jednu djetinju ljubav i možda žaljenje što nismo ostali prijatelji..

i čudno kad god čujem neku dininu pjesmu sjetim se te osobe, pitam se dali je još onako bezbrižan i smiješan, jer ako jeste drago mi je zbog njega, jer jako mi je žao ako sam ga povrijedila, nije mi bila namjera....
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by Gost 25.06.08 23:27

drago mi je što sam pokazala kako se kreće na taj put, i kamo on sve vodi. cool
jedino mi se čini da je to kod billyja malo drugačije.
On, dok sluša glazbu, stvara svoje fantazije....
a ja, slušajući glazbu, sjećam se proživljenog..
tako nekako..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by Gost 26.06.08 6:29

https://www.youtube.com/watch?v=jiLaPsxAQYQ

U skladu sa jučerašnjim danom počela mi se provlačiti ova pjesma korz misli. Što onda znači ili bolje rečeno što je onda značila.
I dok neki uživaju u blagodatina tog dana (kupaju se, roštiljaju, planinare) ja sam prikovan za knjigu i nemogu nikuda.
Što sam zapravo htio reći? Čovjeku je dobro onoliko koliko si sam napravi, sve drugo je traženje alibija i prebacivanje krivice na druge!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by billy 26.06.08 14:41

Čarolija je napisao/la:drago mi je što sam pokazala kako se kreće na taj put, i kamo on sve vodi. cool
jedino mi se čini da je to kod billyja malo drugačije.
On, dok sluša glazbu, stvara svoje fantazije....
a ja, slušajući glazbu, sjećam se proživljenog..
tako nekako..
ne bas sasvim tocno, kod mene je to jedan kompleksni spoj jednog i drugoga ..sto je bilo i sto bi moglo biti ..ista tema sa alternativnim zavrsecima king
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by billy 26.06.08 15:13

Kada mi se rodio Sven , poslje noci provedene u bolnici i prisustvovanju poroda osao sam doma i popio bocu jacka za 10 minuta , a u glavi mi je przila ova stvar ..nje cu se sjecati dok sam ziv ..emocije drze alkohol u sahu , bas kao da si popio bocu obicne vode .
Zora se kriomice zavlaci noci za leda , osjecas joj miris i dah na svome vratu i svjestan si trenutka koji je ustvari smisao onoga sto ti jesi i zasto jesi .
Ovo je takoder prvi put da o tome pisem i pricam.

billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by Gost 26.06.08 15:23

pa dobro, glede onoga gore, napisanoga..i u meni se javlja kreativnost, i planiranje..
a, vezano uz ovaj tvoj, najnoviji post:
ne, nije ti prvi puta.
upravo me pjesma sjetila gdje si to isto napisao... lol!
preko plota, mislim da je u caffeu.
ako ne vjeruješ, potraži...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by billy 26.06.08 15:26

Čarolija je napisao/la:pa dobro, glede onoga gore, napisanoga..i u meni se javlja kreativnost, i planiranje..
a, vezano uz ovaj tvoj, najnoviji post:
ne, nije ti prvi puta.
upravo me pjesma sjetila gdje si to isto napisao... lol!
preko plota, mislim da je u caffeu.
ako ne vjeruješ, potraži...
da, moguce ....vrlo moguce , ali ne ovako opsirno. king
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by billy 26.06.08 15:28

kada sam otvarao ovaj topic predvidio sam mu 0 postova ..drago mi je da sam bio u krivu . flower
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by Gost 26.06.08 15:34

billy je napisao/la:kada sam otvarao ovaj topic predvidio sam mu 0 postova ..drago mi je da sam bio u krivu . flower
a meni je drago da ga je netko otvorio, da mogu uletati kao gost, i ostavljati piskaranje...
danas sam se sjetila pjesama, i pjevača, koji me odveo na putovanje Krkom i Cresom, kojega sam uzduž i popreko prošla sa svojim starim, jer me uvijek vodio sa saobom, kada je odlazio tamo...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by Gost 28.06.08 8:21

Kako smo sinoć, u caffeu, pričom stigli i do Velebita, njegovih zvukova...
sjetih se ...
dok sam bila malena, mama mi je kupila knjigu Izgubljeni na Velebitu...

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . B5330db0c76531f40243ffbnc2
no, i to više zbog sebe, nego tada mene...jer je očarana njegovom mistikom, šumama...
Sjećam se fotografija, u toj knjizi..i sjećam se, koliko je, tada, ta planina u meni izazivala straha, strahopoštovanja...onako veelika, siva, okovana snijegom,tmurnim oblacima...
Doista, sjećam se sebe, kako sam bezbroj puta otvarala stranice sa fotografijama, i širom otvorenih očiju zurila u te prizore...
A danas, kad gledam tu veličanstvenu planinu..sjetim se pjesme, koja me odavna, čim sam ju, prvi puta, čula,
podsjetila na Velebit.


Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Slikasaokviromvelenacb7tm6
nestao je strah..ostala je samo opčinjenost, i divljenje.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by billy 28.06.08 9:12

Ovo vizualiziranje se tice prvog poljubca..ne onih experimentalnih pokusaja , vec prvog pravog i istinskog poljubca zbog kojeg nestaje sve oko nas , zbog cega se sve druge zene ugase i ostane samo jedna, barem na trenutak.
Mocna stvar koju ne mozemo imati kada hocemo nego nam se mora dogoditi , ako imamo srece i vise puta.



Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . First-kiss_2
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by billy 08.07.08 18:16

Bas me zapljusnu jedna misao i jedna stvar koja me uvijek veze za stvari koje se ja sjecam a drugi ih ne pamte iako su u tom tenutku bili na tom mjestu , nismo vi od istoga kova i zato neka vam billy posluzi kao riznica sjecanja .

billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by Gost 28.12.08 23:18

ovo je post iz drugog pokušaja..gotovo će pisati isto, a opet potpuno drugačije..
moje raspoloženje bitno se razlikuje od poslijepodnevnog, kada upropastih prvi.
nepromjenjena je jedino odlučnost u meni da to učinim.

Želja da ostavim pisani trag o mome glazbenom putovanju.. vremeplovu kroz djelić moga života,
prepunom notnih zapisa, pjesama, i ljudi od kojih je sve to satkano.

Svi oni pohranjeni su uglavnom u jednoj pjesmi


iz koje nastaje i u kojoj skončava sve...

Moja T, ona je među prvima..pa se sjetim

pjesme koja je nju uvijek podsjetila na jednoga M, koga je ta pjesma podsjećala na njegovu ljubav, te ga T često spominje i nadugačko prepričava sve vezano uz njega, a u pogledu joj prepoznah čežnju..duboku, zatajenu ljubav prema njemu..i uvijek tu priču iznova rado slušam, jer shvatih koliko joj to znači...
kao i pjesma u kojoj su pohranjena njezina sjećanja na M, i život u njoj na tren bude probuđen..

te ja, kada god sam u prilici, "slučajno" na CDu pogodim na nju...i moja T oživi..

A u toj priči je neizostavna naša B, koja nastoji pokazati drugačiji svijet T, i doista živi kako živi..svoj život, pomalo vuka samotnjaka, iako okružena uvijek ljudima..i nimalo ne štedi na sebi, pa joj sitnica dođe poć u Split tražiti cipele, ili u Pariz u posjetu..
ne, nije bogata, nije bahata..ona samo želi živjeti,,
to potvrđuje što je svojom proglasila

i nema trenutka, da ne pomislim na nju, kada čujem ovu pjesmu..

rijetko se čujemo, ali se jako poštivamo i volimo, i nema tog razgovora u kome ona ne napomene
da ju uvijek na mene podsjeti

iako sam samo jednom rekla da mi je lijepa..ostala je mojom pjesmom, u kojoj me B prepoznaje..zauvijek.

a smijeh me spopada zbog moga S, Ukrainca-Rusa, kad god čujem


i moram naglasiti da je on jedan od naj šarmantnijih, naj ljepših, i naj duhovitijih ljudi na daleko, i smijeh je uz njega prirodna pojava, koja poprima razmjere katastrofe, kad se on nađe u elementu..
da,,u tom elementu se najčešće nalazio na mjestu gdje je jedan D prečesto puštao


toliko prečesto,
da sam već i tu pojavu povezala sa svojim pojavljivanjem..
eto..mali djelić samo, a opet neprocjenjivo vrijedan dio moga života..sažet je u par pjesama.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by konus 29.12.08 17:03

billy je napisao/la:Bas me zapljusnu jedna misao i jedna stvar koja me uvijek veze za stvari koje se ja sjecam a drugi ih ne pamte iako su u tom tenutku bili na tom mjestu , nismo vi od istoga kova i zato neka vam billy posluzi kao riznica sjecanja .

..i uz pomalo nemušt naziv topica "prisiljen" sam postati...sjećanja i misli koja kod mene evocira ova stvar su vrlo raznolika:
-jedan od prvih kafića u NG...ushit i adolescentsko treperenje dok sjedimo za šankom...spot omiljenog benda na MTV..slatki grom iz vedrog, osunčanog neba.Gdje je kraj užicima?
-sloboda nesputanog novovalnog plesa u Domu omladine dok se još nije napunio...ikad slobodniji nego tada?
-koncert Headsa u Zg, srpanj 1982. Dom sportova (sve neki domovi, a?). Jel' se ovo stvarno događa?
-NG diskofil koji je bio pomalo škrt posuditi ploče...isti imao Remain in light prije drugih...neki meni bitni ljudi, po slušanju rekli kako je to disko ploča!?
Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . F

-Kavana. Uglavnom disko glazba. Ipak - par zgoditaka (Get ready by Rare Earth, Superstition by Stevie Wonder...). Jedan od njih:Once in lifetime....


Zadnja promjena: konus; 07.11.09 15:03; ukupno mijenjano 1 put.
konus
konus
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 176
Location : NG,Zg
Registration date : 26.01.2008

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by billy 06.11.09 10:52

Stvar koja me pratila u svim kisnim, maglovitim, teskim i bolnim razdobljima, ali nikad nije dobila jedan negativni naboj, cak sto vise ona je postala stvar otpora i stvar prkosa .
moja stvar .


billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by billy 07.11.09 14:56

Vjerujem da nisam bas najmladi na ovome forumu, i vjerujem da smo svi prolazili kroz bit svega u ovom nasem univerzumu...bit rijeci i bit poruke



king
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe . Empty Re: Projekcija misli i osjecaja u vidu glazbe .

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.