Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

4 posters

Go down

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Empty Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

Postaj by Admin 04.10.08 18:18

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Sla_mi10
Josip Mikšić

Nova Gradiška: Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima
Autor Franjo SAMARDŽIĆ

Na adrese gradskih vijećnika HDZ-a i Nezavisne liste Mokricki stigla su rješenja Općinskog suda s ovrhom na njihovu pokretnu i nepokretnu imovinu.

Po vijećniku 35.000 kn
Smijenjeni gradonačelnik Josip Mikšić i njegova Nezavisna lista aktivirali su koalicijski sporazum koji su jednostrano razvrgnuli bivši koalicijski partneri te su zatražili novčanu nadoknadu. Ovrhom HDZ, HSP i Nezavisna lista Mokricki trebaju platiti po 75.000, a svaki vijećnik po 35.000 kuna na temelju izjave potpisane kod javnog bilježnika u kojoj stoji da preuzimaju kaznu za nepoštivanje sporazuma i dopuštaju prisilnu ovrhu na imovini.

Na taj je način Mikšić želio osigurati koaliciju od razvrgavanja. Ovrhe su dobili predsjednik Gradskog vijeća Branko Medunić, gradonačelnik Davorin Slišurić, vijećnici Đurđa Marjanović, Igor Ferenčina, Branko Bešlić, Boris Lovrić i Zdravko Lang. Zdenko Mokricki mora kao nositelj liste i vijećnik platiti 125.000 kuna te je ovrhu dobio na obiteljsku kuću i mehaničku radionicu.

Mikšićeva nesposobnost i šteta prema Gradu više se nisu mogli tolerirati i unatoč sporazumu više se nije moglo dizati ruke za njegove propuste kaže Mokricki. Branku Meduniću ovrha je sjela na automobil. Sporazum je ništavan! Degradira prava i slobode odlučivanja, a pokretanje ovrha sve govori o Mikšiću dodaje Medunić.

Najavljuju ustavnu tužbu
Sporazum nije održiv jer je podmetnut poštenim vijećnicima koji su mislili na dobro Grada, a ne na svoj džep. Koalicija s Mikšićem je raskinuta jer nije realizirao ni jedan planirani projekt. Ovo je presedan hrvatske demokracije i sporazum će, ako ne prije, pasti na Ustavnom sudu. Poruka je to i biračima da glas ne daju onima koji ucjenjuju i sudskim se putem žele održati na vlasti kaže saborski zastupnik i predsjednik GO HDZ Mato Bilonjić.

http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/slavonija/3181068/index.do
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Empty Re: Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

Postaj by Unitas 04.10.08 19:09

Jel ovaj zna sto je izjavio, hebem ga blesava i ogranicena
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Empty Re: Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

Postaj by Gost 04.10.08 19:57

ovo mi je najjace

Sporazum nije održiv jer je podmetnut poštenim vijećnicima koji su mislili na dobro Grada, a ne na svoj džep.

:smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1: :smijeh1:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Empty Re: Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

Postaj by Gollum 06.10.08 20:56

Sve ovo da nije tragično bilo bi jako smiješno. To samo ponovo i ponovo dokazuje koliko je svim našim političarima bilo velikim bilo malim zapravo stalo do onih koji su ih izabrali na vlast.Eto gradiščanima nove teme i duševne hrane da si prikrate duge dane jer nemaju šta i gdje raditi.Zatvorene tvornice, rasprodana gradska imovina nezaposlenost, odljev mladih ljudi iz grada jer im jednostavno ne pruža nikakvu perspektivu. Ništa to naše sugrađane ne sekira. Žive na krilima domoljublja, Thomsona i Bulića. Bore se da dokažu tko je veči invalid rata i tko može bolju invalidsku mirovinu što mlađi izboriti i nadaju se da će ovu državu kao dobru kravu muzaru još dugo moći musti.
Tako da je i ova tema tek mala medijska pompa . A i zašto da se mi oko toga brinemo kad će svejdno biti "kako tata kaže."
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Empty Re: Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

Postaj by Gost 08.10.08 9:01

"Gospoda" bi iduci put trebali citati sto potpisuju, i mislim da ovog puta bas i nece biti "pojeo vuk magare", posto su "gospoda" dobili rjesenja na kucne adrese i odrzali koordinaciju stranaka...I, sta se sada dogadja?
Pohlepna gospoda, zeljni vlasti i radnih mjesta koja su namjenjena prijateljima, rodbini i bog te pito kome, nasli su se sirom otvorenih ociju... No, posto su oni uvjereni da su to sve napravili za dobrobit grada, a ne svoj dzep, razmatraju cak i mogucnost da se cijela suma plati iz proracuna grada... A, u to da su radili za dobrobit grada duboko je uvjeren i Zdenko Mokricki koji je na sjednici Gradskog poglavarstva izjavio da "to sto Miksic vise nije gradonacelnik samo je za korist i dobrobit grada", a smjenjeni gradonacelnik kaze:

Vaši bivši kolacijski
partneri koji su pogođeni
ovom ovrhom kažu (neslužbeno) da vam je potez s ovrhama "političko
samoubojstvo" pred izbore?


Ne vjerujem u takve prognoze. Nismo mi već oni prekršili sporazum - HDZ i Nezavisna lista Mokricki. U potpisanom sporazumu navedeno je niz projekata na kojima smo trebali raditi, u sporazumu su
dogovorene i funkcije, između ostaloga, i funkcija gradonačelnika i obadva zamjenika.
Dalje, dogovorili smo i donošenje bitnih odluka konsenzusom. Međutim, druga strana u jednom se trenutku okrenula protiv NL Mikšić i sklopila koaliciju s HNS-om, HSS-om i HSLS-om, bez našeg znanja. Sporazum je
raskinut jednostrano.
Na tadašnjoj sjednici Vijeća novu sam koaliciju nazvao interesnom skupinom i to se sada vidi - zapošljavaju se članovi obitelji sadašnjih partnera, otvaraju se nova radna mjesta u muzeju, bolnici, gradskoj upravi.

Kada sam ja došao na čelo gradske uprave zaposlenih je bilo 37, a kada su me smijenili nakon 7 godina - također 37.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Empty Re: Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

Postaj by Admin 08.10.08 9:59

Helena je napisao/la:No, posto su oni uvjereni da su to sve napravili za dobrobit grada, a ne svoj dzep, razmatraju cak i mogucnost da se cijela suma plati iz proracuna grada...

Trebalo bi provjeriti, kad uplate stignu, jesu li plaćene sa privatnih računa ili iz gradske blagajne, ali i provjeriti da nisu kojim slučajem novci prije toga sjeli iz gradske blagajne na njihove privatne račune, pa onda uplaćeni kao odšteta...
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Empty Re: Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

Postaj by Gost 08.10.08 10:59

mene samo zanima kako je moguce da im je Miksic bio dobar punih 7 godina, i onda najednom ne valja i baca se drvlje i kamenje na njega...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Empty Re: Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

Postaj by Gost 08.10.08 17:35

Jedna vijest iz 2006, ali u danasnje doba poprilicno aktualna:

24.09.2006, 5:38 pm



Iako
se jučer koordinacija vladajuće gradske koalicije u kojoj su uz HDZ i
HSP i nezavisne liste Mikšić i Mokricki dogovorila da će nastaviti
zajednički funkcionirati i vladati gradom, oprečne izjave kazuju da
nisu prevladani svi nesporazumi i problemi.

Ako posrijedi nije
bilo smjenjivanje gradonačelnika Josipa Mikšića i novi izbori,
postavlja se pitanje što je trebalo dijelu vladajuće koalicije da se
javno kompromitira, a potom pospe pepelom.

Kradu novac

Mato
Bilonjić, predsjednik Gradskog odbora HDZ-a, za koga se tvrdi da stoji
iza inicijative da članovi Poglavarstva iz HDZ-a i HSP-a ne dođu na
sjednicu, kaže da je upitno kasno slanje materijala za sjednicu, zbog
čega se nisu mogli pripremiti za donošenje važnih odluka.

Tražili
smo da se sjednica odgodi jer nismo bili spremni. Mi smo stranka koja
mora proći određene procedure do sjednice, a Predsjedništvo odlučuje
kako će glasovati članovi Poglavarstva. U drugim strankama i nezavisnim
listama može odlučivati pojedinac kaže Bilonjić.

Gradonačelnik
Mikšić tvrdi: Mikšić nekome smeta što ne dopušta da se krade novac. Dok
sam gradonačelnik, neću dopustiti da se ukrade ni kuna iz proračuna.
Novac koji dođe u gradsku blagajnu mora se potrošiti onako kako je
namijenjen.
Smatram da je to osnovni uzrok o kojem nitko neće govoriti.
Ne vidim druge uzroke. Prije sjednice nitko nije tražio njezino
odgađanje. Dok sam gradonačelnik, radit ću čisto i odgovorno, a kada je
u pitanju novac, mora se trošiti u namjenske svrhe. To nekome ne
odgovara kaže gradonačelnik Josip Mikšić, ali ne kaže o kojem je novcu
riječ.


Rasprava koja slijedi na sjednicama Poglavarstva i Vijeća
o izmjenama i dopunama gradskog proračuna trebala bi pokazati što je
pravi problem.

Snaga mišića
Mikšić dodaje da je bojkotiranje
sjednica Poglavarstva bilo pokazivanje mišića i snage, što ga kao
čovjeka i gradonačelnika iritira i što ne može tolerirati.

Pokazao
sam to i u ratu. Nisam se bojao ni u najtežim vremenima. Svatko je imao
mogućnost da brani svoj grad. Netko je, međutim, izgubio svoj grad i
došao u Novu Gradišku pokazivati neku snagu. Ogorčen sam takvim
ponašanjem kaže Mikšić.

Iako ne kaže na koga se to odnosi, zna se da je u pitanju predsjednik HDZ-a Mato Bilonjić.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Empty Re: Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

Postaj by samozvani-general-BiH 08.10.08 18:54

Samo jedna stara izreka u vezi potpisivanja i sada plačanja odštete od strane HDZ-ja, HSP-ja i NL-Mokricki.

"Poslje jebanja nema kajanja."
samozvani-general-BiH
samozvani-general-BiH
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 157
Age : 41
Location : Derventa
Registration date : 09.03.2008

[Vrh] Go down

Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima Empty Re: Smijenjeni gradonačelnik J. Mikšić uzvraća bivšim partnerima

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.