Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvuči poznato

3 posters

Go down

Zvuči poznato Empty Zvuči poznato

Postaj by Admin 30.12.08 12:04

"Vlasnici kapitala i biznisa ce kod radnika podsticati i stimulirati potrebu da kupuju njihovu skupu robu: stanove, kuće i tehnologiju, obvezujući ih pritom da ulaze u skupe hipotekarne kredite do nivoa neizdrživosti. I na kraju ti neplaćeni dugovi će izazvati bankrot banaka, koje će morati biti nacionalizirane, pa će država onda krenuti putem koji vodi u komunizam..."

(Karl Marx, Das Kapital).
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zvuči poznato Empty Re: Zvuči poznato

Postaj by Gost 30.12.08 13:25

jedna na brzinu..
sumnjam da se to danas može dogoditi bankama, jer su osigurane, i u korak s vremenom i one postrožavaju uvjete za dobivanje kredita, i debelo se osiguravaju za garanciju vraćanja.
i danas banke ne bankrotiraju, danas se događa takeover..(friendly)..
jao..mnogo sam misli na brzinu sažela ugrubo u ovo..i pojma nemam jesam li sve ispravno rekla.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zvuči poznato Empty Re: Zvuči poznato

Postaj by billy 30.12.08 17:34

Opasnost od bankrota nacionalnih banaka je danas puno izvjesnija nego prije par godina iz jednostavnog razloga sto su se sve fuzije vec dogodile i jedini jamac ostaju drzavne injekcije na racun poreznika..sklizak teren..presklizak rekao bih.
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Zvuči poznato Empty Re: Zvuči poznato

Postaj by Gollum 01.01.09 13:36

Premda ne razumijem to područije mislim da je billy potpuno u pravu, pa zar nam to ne pokazuje u ova kriza u kojoj se svijet našao.Profiti su bili privatni a sad su dugovi postali javni i na grbači poreznih obveznika .
Pa uostalom i ono malo banaka što smo imali više ne pripada nama i to je davno prodano strancima i na taj način se iz zemlje isisavaju novci.
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Zvuči poznato Empty Re: Zvuči poznato

Postaj by Gost 06.01.09 12:32

billy je napisao/la:Opasnost od bankrota nacionalnih banaka je danas puno izvjesnija nego prije par godina iz jednostavnog razloga sto su se sve fuzije vec dogodile i jedini jamac ostaju drzavne injekcije na racun poreznika..sklizak teren..presklizak rekao bih.

jamac su državne injekcije..
na ovo mi se nameće pitanje; koje, kako, a zbog toga što sam neki dan slušala kako je naše Ministarstvo financija zatražilo kredit upravo od banaka, da bi moglo na vrijeme isplatiti sve što je dužno, građanima.
Radi se o traženom kreditu od 4 milijarde kuna.
Ja ovo ne znam dalje raspetljati..tko će kome injekciju.. scratch

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zvuči poznato Empty Re: Zvuči poznato

Postaj by Admin 06.01.09 16:15

Čarolija je napisao/la:
billy je napisao/la:Opasnost od bankrota nacionalnih banaka je danas puno izvjesnija nego prije par godina iz jednostavnog razloga sto su se sve fuzije vec dogodile i jedini jamac ostaju drzavne injekcije na racun poreznika..sklizak teren..presklizak rekao bih.

jamac su državne injekcije..
na ovo mi se nameće pitanje; koje, kako, a zbog toga što sam neki dan slušala kako je naše Ministarstvo financija zatražilo kredit upravo od banaka, da bi moglo na vrijeme isplatiti sve što je dužno, građanima.
Radi se o traženom kreditu od 4 milijarde kuna.
Ja ovo ne znam dalje raspetljati..tko će kome injekciju.. scratch

No, no... vadiš rečenice iz konteksta. Naime, billy je napisao ovo: "...jedini jamac ostaju državne injekcije na račun poreznih obveznika..."

To upravo radi Milinović, a radi se još toga na naš račun...
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zvuči poznato Empty Re: Zvuči poznato

Postaj by Gost 06.01.09 17:11

Admin je napisao/la:

No, no... vadiš rečenice iz konteksta. Naime, billy je napisao ovo: "...jedini jamac ostaju državne injekcije na račun poreznih obveznika..."

To upravo radi Milinović, a radi se još toga na naš račun...
ma skužila sam ja kontekst, ali preskočila misao da ni porezni obveznici nisu nepresušne krave muzare, a i nema nas toliko, koliko bi nas trebalo biti, da bi se iz nas dovoljno izmuzlo. king

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zvuči poznato Empty Re: Zvuči poznato

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.