Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

3 posters

Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Admin 26.04.09 19:17

Udruga općina u Republici Hrvatskoj interesna je neprofitna organizacija koja okuplja 233 hrvatske općine. U okviru projekta "Upoznavanje s novim sustavom izvršne vlasti na lokalnoj razini", Udruga općina, u suradnji s udrugom GONG, tiskala je informativni letak za građane. Svrha je letka da prije lokalnih izbora građanima-biračima pruži osnovne informacije o tome koga će i na koji način birati na lokalnim izborima u svibnju 2009.

U želji da informacije koje smo namijenili građanima učinimo dostupnima široj javnosti, bez obzira na to u kojem mjestu u Hrvatskoj žive, odlučili smo priložiti kopiju letka uz ovaj tekst.

Više informacija možete saznati na web portalu www.udruga-opcina.hr

Vodič kroz lokalne izbore: http://www.udruga-opcina.hr/universalis/905/pdf/letakzagradane-udrugaopcina_189106376.pdf

Izvor: novagradiska.com
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Admin 26.04.09 19:24

Bilo je i ovih upita: može li se i kako smijeniti općinski načelnik, gradonačelnik i župan, evo kako:

NA KOJI SE NAČIN MOGU RAZRIJEŠITI OPĆINSKI NAČELNIK, GRADONAČELNIK I ŽUPAN?

Općinski načelnik, gradonačelnik i župan te njihovi zamjenici
mogu biti razriješeni samo na referendumu.

Inicijativu za raspisivanje referenduma o razrješenju čelnika i njihovih zamjenika može podnijeti najmanje 1/3 članova predstavničkog tijela ili 20 posto birača općine/grada i županije.
Općinski načelnik, gradonačelnik i župan te njihovi zamjenici
bit će razriješeni ukoliko to odluči većina birača koji su glasovali, uz uvjet da je referendumu pristupila većina od ukupnog broja birača upisanih u popis birača.
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gollum 28.04.09 20:50


Skupina Double trouble povodom lokalnih izbora 2009. izdala je singl 'Ispravak netočnog naroda' u kojem su u četiri minute i 33 sekunde u potpunosti ogolili hrvatsku političku scenu, a nisu štedjeli ni sportske djelatnike 'Objavom ovog spota na vašem cijenjenom portalu možete nam pomoći da prosvijetlimo još pokojeg građana RH da u četiri minute vidi tko nas sve vodi i gdje', napisali su nam u e-mailu u kojem su ukazali na svoj spot. Za Double trouble svi su političari isti, a politika je prijateljica noći, uvijeno rečeno. Pogledajte spot, isplati se…
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gollum 01.05.09 22:24

"Glasajte za mene, jer vama će biti isto, a meni bolje" ili
"Sve meni vama ništa"
Da na ovim lokalnim izborima ima i "poštenih" političara i pretendenata na gradonačelničko prestolje potvrđuje i ovaj osebujni lokalni političar.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/smijesna-strana-izbora-glasajte-za-mene-jer-vama-ce-biti-isto-a-meni-bolje/431859.aspx
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Admin 05.05.09 15:23

TKO JE OVDJE LUD?
Sanader se boji da će lokalna vlast ukinuti vjeronauk

Ako je suditi prema predizbornom skupu u Krapini, premijer Ivo Sanader ne vidi razliku između parlamentarnih i lokalnih izbora. Kad bismo vjerovali njegovim riječima, živjeli bismo smo u zabludi da načelnici općina, župani i gradonačelnici imaju ovlasti na državnoj razini ukinuti vjeronauk u školama, legalizirati lake droge, oduzeti pravo glasa dijaspori te uvesti nove poreze

Kako izvještavaju mediji, predsjednik Vlade i HDZ-a Ivo Sanader opomenuo je i birače u Krapini da ne glasuju za SDP, poručivši im da se 'boji SDP-ova programa koji želi ukinuti vjeronauk u školama, legalizirati lake droge, oduzeti pravo glasa Hrvatima u dijaspori i uvesti nove poreze'.

Sanader je to poručio sa središnjega predizbornog skupa za Krapinsko-zagorsku županiju, održanog u festivalskoj dvorani u Krapini, na kojem je predstavljen HDZ-ov kandidat za krapinskog gradonačelnika Josip Horvat te kandidat koalicije HDZ-HSS-HSLS-ZS za župana Milivoj Škvorc.
'Tko želi dati SDP-u glas ovdje u Krapini, daje glas i za to da se Hrvatima izvan Hrvatske ukine pravo glasa. Glas za SDP je glas protiv Hrvata izvan Hrvatske', ustvrdio je Sanader, tumačeći da SDP želi stvoriti tri kategorije hrvatskih državljana – obične birače koji žive u Hrvatskoj, one u dijaspori bez prava glasa te manjine s dvostrukim pravom glasa, izvijestio je Nacional.

Istu je retoriku premijer imao i tijekom kampanje za parlamentarne izbore 2007, pa se na trenutak činilo da se zbunio ili da su mu greškom službenici isprintali stari govor.

Sanaderovo plašenje građana ukidanjem prava glasa dijaspori u vrijeme kampanje za komunalne izbore zvuči poprilično bedasto ima li se u vidu činjenica da spomenuto ustavno pravo može promijeniti jedino Sabor natpolovičnom većinom.
Osim toga, ako je suditi prema novom Zakonu o lokalnoj samoupravi, koji su skrojili vladajući, niti neposredno izabrani gradonačelnici neće imati odriješene ruke u provođenju svojih programa. Ako ne bude imao svoju većinu u lokalnoj skupštini, gradonačelnik će biti na mukama prilikom usvajanja rebalansa proračuna, izgradnje ceste, otkupa terena za objekte, izgradnje vrtića...

U prilog županijskoj koaliciji četiriju stranaka Sanader je istaknuo politiku vladajuće koalicije na državnoj razini, koja je, kaže, antirecesijskim mjerama pokazala da se zna nositi s recesijom.

Vladimir Ferdelji, predsjednik HUP-ove Croindustrije i direktor Elektrokontakta, za tportal je istaknuo da se ni dva mjeseca od donošenja antirecesijske mjere još nisu počele provoditi.

Sanader je priznao da Vlada ne zna kada će završiti kriza, jer to nitko ne zna, ali da će 'ova koalicija učiniti sve i naći odgovore za izazove u ovoj i idućoj godini'.

http://www.tportal.hr/vijesti/lokalni-izbori-2009/19870/Sanader-se-boji-da-ce-lokalna-vlast-ukinuti-vjeronauk.html
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Admin 17.05.09 17:25

Prema izlaznim anketama HDZ gubi u svim većim gradovima, eventulano ide u drugi krug, kao lošiji, u Osijeku.
Nadam se da će izgubiti i kod nas...
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gost 17.05.09 19:20

Admin je napisao/la:Prema izlaznim anketama HDZ gubi u svim većim gradovima, eventulano ide u drugi krug, kao lošiji, u Osijeku.
Nadam se da će izgubiti i kod nas...

nadam se i ja admine Very Happy i vrlo sam optimisticna od kada sam cula prve izlazne ankete

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gost 17.05.09 20:27

1. JOSIP VUKOVIĆ, dipl.ing.
MILAN MATEŠA, dipl.ing. - zamjenik
LJEPŠA RAKAS-VUJČIĆ, dr.med. - zamjenik
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
932 36,77 %


2. KRUNOSLAV GLAVAČ
ALEKSANDAR JOVIĆ - zamjenik
STANISLAV PAJDIĆ - zamjenik
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
793 31,28 %


3. JOSIP MIKŠIĆ
DUBRAVKO GUBIĆ - zamjenik
DINKA MATIJEVIĆ - zamjenik
HRVATSKI DEMOKRATSKI SAVEZ SLAVONIJE I BARANJE - HDSSB
377 14,87 %


4. MATO MODRIĆ
ZDRAVKO LANG - zamjenik
DARIO MARENIĆ - zamjenik
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
162 6,39 %


5. ZDRAVKO KONJIĆ, dipl.ing.

DAMIR NIKIĆ, ing. - zamjenik
GORANKA NIKIFOROV, dipl.ing. - zamjenik
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
96 3,79 %


6. IVAN VIŠIĆ, dipl.ing.šum.

ZRINKA MILETIĆ - zamjenik
TOMISLAV SIGURNJAK, dipl.ing.geod. - zamjenik
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
96 3,79 %

6/14 biračkih mjesta

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gollum 17.05.09 20:30

Evo upravo gledam na tv prve izlazne liste.
Izgleda da stari bastioni još nisu pali ,jako me vesele izlazni rezultati za velike gradove.
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gollum 17.05.09 20:33

Jako me vesele ovi rezultati Vekia. I nadam se da će tako i ostati Very Happy
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gost 17.05.09 20:37

i ja se nadam da nece biti drugi krug, jer onda nastupa KRA-De-ZE mobilizacija

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gost 17.05.09 21:21

i navodne nove informacije: 10/14

Vukovic 37,22 Glavac 32,23%

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gollum 17.05.09 21:22

Evo upravo sam na tv vidjela izlazne liste za našu županiju.Obrađeno je oko 84% podataka do sada i oni vode.
Razočarana sam ovim rezultatima.
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gost 17.05.09 21:24

al da u Maloj vodi SDP.. pocet cu vjerovati u Harrya Pottera Very Happy ocito je moje doseljavanje tamo imalo utjecaja smijeh smijeh smijeh smijeh

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gost 17.05.09 21:26

Gollum je napisao/la:Evo upravo sam na tv vidjela izlazne liste za našu županiju.Obrađeno je oko 84% podataka do sada i oni vode.
Razočarana sam ovim rezultatima.

jok, upravo je bilo na radiju Very Happy vodi Vukovic

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by billy 18.05.09 6:29

Nema pobjednika, idemo u drugi krug

http://www.novagradiska.com/site/v2/default.php?ngdefault=ng-central.php&ngnovosti=news-id.php&id=1078559
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Admin 18.05.09 12:31

Ima pobjednika, ima... Kako ne bi bilo.

SDP, gradsko vijeće, a budući gradonačelnik je svakako gospodin Vuković.

Sitni, vašar momci, više ne ulaze u igru i ne mogu podilaziti hdz-u...

Dakle, oko gradskog vijeća je sve jasno, a za dva tjedna će biti i oko mjesta za gradonačelnika...
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Admin 18.05.09 12:40

Gradsko vijeće:
http://www.izbori.hr/2009Lokalni/rezultati/r_08_12_2844_000.html

Gradonačelnik:
http://www.izbori.hr/2009Lokalni/rezultati/r_17_12_2844_000.html
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Gost 27.05.09 20:48

prenosim svoj post sa novagradiska.com posto vidim da se teme zatvaraju po nalogu.. ko da im je `45...


admine jos nije predizborna sutnja.. molim lijepo, ne zatvarati teme po nalogu


<BLOCKQUOTE>stinger je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>UnitasNG je napisao/la:

<BLOCKQUOTE>stinger je napisao/la:

http://energetika-net.hr/skola/plin/plinsko-gospodarstvo/cijene-plina

da otklonimo sumnje.
Pozz
</BLOCKQUOTE>Stingeru
mani se ti sad otklanjanje sumnji o plinu, vec ti ovdje objasni
fantomske autobuse iz Banja Luke, Beograda i Bos. Gradiske i ostala
trabunjanja na RNG.
Vidis i opet pucanj u prazno ili stvarno nemas sluha za biračko tijelo
</BLOCKQUOTE>Fantomske? pogledaj snimku iz emisije otvoreno. Nadam se da se ti ne pronalaziš u tom košu, Momire.

Izravno kršite pravila foruma objavljivanjem tuđih privatnih podataka i korištenjem višestrukih identiteta!
</BLOCKQUOTE>stovani gospodine dogradonacelnice za gospodarstvo!

nekako
se vidi po ovakvim postovima da vam je voda dosla do usiju, zar ne? Ma,
ustvari sta ja tebi govorim vi.. nisam to radila ni dok smo zajedno u
skolu isli.. znaci .. Kruno.. ovakav nacin ophodjenja, kako se ti
ophodis ovdje na forumu dostojan je nekog baje, ali ne i jednog
dogradonacelnika.. zar si toliko jalan? Naravno, kad se nema tko
kriviti za gubitak izbora, ajmo kriviti srbe, vracati se na `91,
zaplasivati narod.. Jadna taktika Kruno, dostojna birtaskih polupijanih
prica, ali ne i jednog dogradonacelnika... Ah, zaboravila sam da si jos
i u skoli bio pun sebe i da te skoro nitko nije volio.. pricalo se da
puno lazes..Znala sam te cesto gledati pod odmorima.. uvijek si bio
sam.. no, sad vidim da si nasao drustvo slicno sebi.. Ajde, Kruno,
drago mi je da si konacno nasao nekoliko prijatelja..
Ali, mogu ti
reci da se od srednje skole nisi bas puno promijenio. slusajuci onu
emisiju prije nekoliko dana... uuuuf.. bozicnice i uskrsnice za
umirovljenike, besplatna struja za branitelje.. tko zna sta si jos
trkeljao.. al i kod profesora si imao nekakav sarm da uvijek dobijes
neku prolaznu ocjenu bez puno znanja...
Tvoja arogancija Krunoslave
je uvijek i svima nama bila jako dobro poznata, i to je jedan od
razloga sto te nitko nije volio, i vjerujem da jos i dan danas imas
frustracije zbog toga.. steta.. ma, ja vjerujem da ti u dubini duse i
nisi tako los, al neke svoje lose osobine moras jednostavno.. mozda i
lijeciti...
A, ako ti ove moje rijeci smetaju, pa ti tesko citati..
nabij Krunoslave suncane naocale.. mozda najbolje one iz Kauflanda od
neki dan.. i operi prste od tog pekmeza..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako? Empty Re: Vodič kroz lokalne izbore - tko, zašto i kako?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.