Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvat emigrirao u inozemstvo kako bi svoj rad i znanje naplatio

Go down

Hrvat emigrirao u inozemstvo kako bi svoj rad i znanje naplatio Empty Hrvat emigrirao u inozemstvo kako bi svoj rad i znanje naplatio

Postaj by Gost 02.05.09 15:45

Danas pročitah jednu žalosnu priču jednog Hrvata koji je nakon dužeg vremena odlučio napustiti Hrvatsku i preko svoga znanja i rada omogućiti si normalan život...

Evo teksta šta on misli o Hrvatskoj:

Hrvatska postoji samo na papiru. Naime, ne postoji slobodna, demokratska i nezavisna država Hrvatska svih svojih građana. Onakva kakvu smo ju zamišljali.
To je zemlja ratnih profitera
To je zemlja sa najvećim dugom
To je zemlja sa pametnim i obrazovanim ljudima koje strane firme izrabljuju za kikiriki
To je zemlja u kojoj su sve banke i pivovare u vlasništvu stranih firmi. I mnoge druge firme
To je zemlja koja uskoro kreće u rasprodaju svojeg tla
To je zemlja pokvarenih političara bez stvarne ideje i cilja
To je zemlja sa penzićima koji gladuju i kopaju po smeću (prizor kojeg se ne sjećam da sam vidio dok sam bio klinac)
To je zemlja korupcije, nemorala i primitivizma u vladajućim i državnim institucijama
To je zemlja bez zakona u kojoj za ubojstvo dobiješ 6 godina zatvora, za malu pljačku 10 (ili za jednu popušenu vutru) a za veliku pljačku 0 godina...za silovanje 2 godine max
To je zemlja u kojoj mladi čovjek nema a ma baš nikakvu perspektivu ma koliko on bio sposoban i obrazovan
To je zemlja sitnih i krupnih lopova koji kradu pošten svijet kojeg pak dodatno krade i država
To je zemlja sa ogromnim brojem lažnih invalida domovinskog rata koji na taj način na najružniji način vrijeđaju prave branitelje i ono za što su se borili
To je država u kojoj ništa nije naše...uskoro niti ta država u kojoj živimo
To je zemlja - banana republika sa predsjednikom fikusom i premijerom ridikulom i poslušnikom
To je zemlja koju i dalje volim
To je zemlja u kojoj sam htio ostati iako mi je otac nudio studij u inozemstvu
To je zemlja u kojoj sam htio raditi cijeli život
To je danas zemlja u kojoj više ne želim živjeti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.