Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HSP Nova Gradiska

Go down

HSP Nova Gradiska Empty HSP Nova Gradiska

Postaj by HSP Nova Gradiška 10.05.09 20:10

Program HSP-a Nova Gradiška

Stvarati i dostojanstveno živjeti

Program Hrvatske stranke prava Nova Gradiška za slijedećih 4-8 godina:


Glavni cilj: Nova Gradiška primjer brzorastućeg grada u Hrvatskoj

-Nova radna mjesta kroz jačanje pozicije poduzetništva, obiteljskih obrta i tvrtki, osnivanje poljoprivredno braniteljske zadruge, obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva

-Jačanje konkurentnosti grada: izjednačavanje komunalnih i svih drugih davanja za poslovne subjekte na području Grada s ulagačima na području Industrijskog parka i snižavanje gradskog prireza na dohodak

-Osnivanje Poduzetničkog centra u sklopu Industrijskog parka

-Zeleno plava poveznica gospodarstva Nove Gradiške s Jadranom

-Gradnja pivovare, komunalne klaonice, pogona za proizvodnju opreme za proizvodnju bio-dizela

-Vinska cesta na području Slavče i jačanje turističke ponude

-Osnivanje stručnog studija elektrotehnike u suradnji s Veleučilištem Brod i Elektrotehničkim fakultetom Osijek

-Gradilišta po povlaštenoj cijeni za mlade bračne parove koji se po završetku školovanja vraćaju ili nastanjuju i zapošljavaju u Novoj Gradiški

-Besplatni osnovni tečaj informatike za sve građane

-Centar za starije i nemoćne: dnevna skrb i dom za starije osobe te hospicij (javno-privatno partnerstvo)

-Dogradnja Doma zdravlja Dr. Andrija Štampar

-Uređenje Crkve Bezgrješnog Začeća Blažene Djevice Marije, uređenje Spomen parka prešućivanim žrtvama 2.svjetskog rata i poraća na Vrebinom brdu i izgradnja Doma hrvatskih branitelja

-Cestovno spajanje ulice Slavča s Cernikom; uređenje šetnice Slavča, Vrebino Brdo, Sv. Linart, Cernik; tereni za motokros stazu, paintball, trim stazu, rekreaciju i odmor s uređenim mjestima za roštilje, mokrim čvorovima i ugostiteljskom ponudom, zatvorenog bazena te završetak vodovodne i kanalizacijske mreže


Nova Gradiška treba postati svijetli put vjere i nacionalnog identiteta, što je posvjedočeno i čvrsto potvrđeno u Domovinskom ratu.
Kardinal Franjo Kuharić, 1992.

HSP Nova Gradiška
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 7
Location : Nova Gradiska
Registration date : 10.05.2009

[Vrh] Go down

HSP Nova Gradiska Empty Re: HSP Nova Gradiska

Postaj by HSP Nova Gradiška 10.05.09 21:05

V. Naziv liste: HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP

Nositelj liste: Ž E L J K O S M O J V E R ing.

Kandidati:

1. ŽELJKO SMOJVER ing. cest. prom. , Hrvat, Urije 15 N.Gradiška
2. VLADO IVKOVIĆ dipl. oec., Hrvat K.P.Krešimira IV 25 N.Gradiška
3. MATO MODRIĆ dipl. oec., Hrvat, Dragutina Lobe 25 N.Gradiška
4. DARIO MARENIĆ poduzetnik, Hrvat, Zrinskih 62 Nova Gradiška
5. ZDRAVKO LANG umirovljenik,Hrvat, Urije 26 b Nova Gradiška
6. MIROSLAV MARIĆ dipl. ing. ,Hrvat, K.Krešimira 14 Nova Gradiška
7. ŽELJKO PEVEC dipl. ing.,Hrvat, Zrinskih 5 Nova Gradiška
8. GABRIJEL GUBEROVIĆ učenik,Hrvat, I.Kramarića 2e Nova Gradiška
9. ANKICA BATORI,Hrvatica, I.G.Kovačića 17 N.Gradiška
10. DRAŽEN ĐUKIĆ,Hrvat, M. Benkovića 33 Nova Gradiška
11. VESNA SMOJVER,Hrvatica, Urije 15 Nova Gradiška
12. SLAVEN JURIŠKOVIĆ,Hrvat, Lj. Gaja 2/4 Nova Gradiška
13. KRUNOSLAV SIMIĆ,Hrvat, Psunjska 28 Nova Gradiška
14. GIOVANNI SCHIRO,Hrvat, B.Trenka 47 N.Gradiška
15. DUBRAVKO PAŠIĆ,Hrvat, Radnička 36 Nova Gradiška
16. DRAŽEN LOVRIĆ, Hrvat, Urije 17 Nova Gradiška
17. ANTO MARIĆ, Hrvat, Ljupin 71 Nova Gradiška
18. IVO ŠKARICA,Hrvat, Slavonska 8 Nova Gradiška
19. STANKO MATIJAŠEVIĆ,Hrvat, Dragutina Lobe 21 Nova Gradiška




Željko Smojver, ing.
Urije 15
35400 Nova Gradiška


Životopis


Rođen sam 1958 godine u Novoj Kapeli bivša općina Nova Gradiška. Od 1961. godine živim u Novoj Gradiški gdje sam završio osnovnu školu i Gimnaziju. Zvanje inžinjera cestovnog prometa stekao sam na Fakultetu prometnih znanosti u Zagrebu. Oženjen sam i otac studenta. Zaposlen sam u Hrvatskim šumama.
Sudionik sam Domovinskog rata od 1991. godine, pričuvni sam časnik Hrvatske vojske, nositelj Spomenice domovinskog rata i medalja Bljesak i Oluja.
Predsjednik sam Podružnice HSP Nova Gradiška i Časnog suda Županijskog vijeća HSP-a, te član Glavnog stana HSP-a. Donedavno sam bio viječnik HSP-a u Županijskoj skupštini Brodsko-posavske županije.

HSP Nova Gradiška
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 7
Location : Nova Gradiska
Registration date : 10.05.2009

[Vrh] Go down

HSP Nova Gradiska Empty Re: HSP Nova Gradiska

Postaj by HSP Nova Gradiška 10.05.09 21:09

Mato Modrić, dipl.oec. - kandidat za gradonačelnika HSP zaokruži br.4

Mato Modrić
D.Lobe 25
35400 Nova Gradiška


Rođen sam 1954. godine selo Velagići, općina Ključ, Republika Bosna i Hercegovina. Osnovnu školu i Gimnaziju sam završio u Ključu a Fakultet za vanjsku trgovinu u Zagrebu
te sam stekao zvanje diplomiranog ekonomiste za unutarnju trgovinu. Po završetku studija zapošljavam se u N.Gradiški, a radio sam u „Vinogorju“ , „Eltingu“ „Trgoprometu“, kožari „Psunj“ te u „Hrvatskim auto cestama“.
Uspostavom višestranačja 1990. godine, na prvim višestranačkim izborima sam izabran za vijećnika DPV općine Nova Gradiška na samostalnoj listi HDZ-a. Početkom '91. godine izabran sam za predsjednika Općinskog odbora HDZ-a N.Gradiška. Izbijanjem ratnih sukoba na novogradiškom području aktivno se uključujem u domovinski rat kao pripadnik pričuvnog sastava Policije 1990. Sudjelujem u teškim cjelodnevnim borbama 03. i 16.09. 1991. godine u obrani sela Novi Varoš pod zapovijedanjem generala Ante Gotovine.
Osnutkom 121.brigade postajem član zapovjedništva iste. Sudjelujem aktivno u pripremama obrambeno napadnih aktivnosti svoje postrojbe na novogradiškoj bojišnici. Sudionik sam vojno redarstvene operacije „Bljesak“ te sam u funkciji obnašatelja dužnosti načelnika stožera 121. Dp zapovijedao ulaskom postrojbi HV u Okučane. Sudionika sam i vojno redarstvene operacije „Oluja“ i akcije „Una“. Za učinjeno u stvaranju HV, podvige u Domovinskom ratu i navedenim operacijama u obrani suvereniteta RH dobio sam pismene pohvale od zapovjednika 121. brigade, zapovjednika ZP Bjelovar i ZP Osijek. 28.05.1995. dodijeljen mi je čin bojnika a 25.09.1995. promaknuta sam u čin pukovnika. Nositelj sam Spomenice domovinskog rata 1990.-1992., Spomenice domovinske zahvalnosti a odlikovan sam Redom hrvatskog pletera, Redom kneza Domagoja s ogrlicom i medaljama „Bljesak“ i „Oluja“ te medaljom Iznimni pothvat. Demobiliziran sam 16.09.1996. a umirovljen kao HRVI 01.03.2003.
Biran sam u prvi saziv Županijske skupštine Brodsko posavske županije, te sam bio i član poglavarstva i član ŽO HDZ-a
Zbog razlike u mišljenju i neslaganju u načinu vođenja stranke istupio sam iz HDZ-a u dva navrata. U HSP-u pristupio dragovoljno jer je to stranka moga svjetonazora.
Oženjen sam novogradiščankom, otac sina Hrvoja, diplomiranog inženjera geotehnike i kćeri Matee, studentice medicine.
Moje viđenje Nove Gradiške najbolje je izrazio 1992. godine blagopokojni kardinal Franjo Kuharić za posjeta našem kraju: „Nova Gradiška je postala svijetli put vjere i nacionalnog identiteta, što ste posvjedočili i čvrsto potvrdili u domovinskom ratu.“


Dario Marenić, poduzetnik, kandidat za zamjenika gradonačelnika za gospodarstvo

Dario Marenić
Zrinskih 62
Nova Gradiška


Rođen sam 1959. g. u Novoj Gradiški. Osnovnu školu i Gimanziju završavam u Novoj Gradiški, a tijekom studiranja na Elektrotehničkom fakultetu na četvrtoj godini krečem u poduzetničke vode.
28 godine sam poduzetnik, suvlasnik zajedno sa suprugom Davorkom, tvrtke ELDA. Prije toliko godina trebalo je imati hrabrosti ući u neizvjesne vode poduzetništva, uspjeti i opstati.

Angažiran sam u:
- Hrvatska udruga menadžera CROMA Zagreb
- Hrvatska udruga poslodavaca – HUP – član sam Izvršnog odbora
- Vijeću malog gospodarstva u HGK Zagrebu
- Gost predavač na poslijediplomskom studiju poduzetništva i ekonomije u Osijeku
- Član poslovno-znanstvenog foruma pri HGK
- Gospodarsko socijalnom vijeću u Brodsko posavskoj županiji

Član sam i međunarodnih organizacija:
- World trade centar sa sjedištem u New Yorku
- ERA – sa sjedištem u Washingtonu
- Korea Buyers – Seul, Korea

Dobitnik sam više priznanja od strane Hrvatske gospodarske komore i Hrvatskog udruženja menadžera i poduzetnika.

Aktivno sudjelujem u radu navedenih udruga i organizacija. Poslovno sam proputovao više od 50 zemalja svijeta, gdje sam sudjelovao na brojnim predavanjima, konferencijama, kongresima i seminarima.

Govorim engleski i njemački jezik.
Oženjen sam, sređenog obiteljskog života. Otac kćeri koje je na poslijediplomskom studiju ekonomije poduzetništva.
Imam jasnu viziju razvoja našeg grada, spreman sam i sposoban nesebično doprinijeti povratku mladih u naš grad.
Stvaralački duh potpomognut iskustvom je jamstvo boljeg života u Novoj Gradiški.


Zdravko Lang, kandidat za zamjenika gradonačelnika za društvene djelatnosti

Zdravko Lang
Urije 26
35400 Nova Gradiška


Rođen sam 1961. godine kao drugo dijete u višečlanoj obitelji, u Novoj Gradiški.
U rodnom mjestu završavam osnovnu i srednju školu - Suradnik u nastavi. U Zagrebu studiram na Kineziološkom fakultetu, te kao apsolvent radim kao predavač tjelesnog odgoja u osnovnoj i srednjoj školi u N.Gradiški. Izbijanjem ratnih sukoba dragovoljno pristupam u kolovozu 1991. godine u pričuvni sastav ZNG na Novogradiškom ratištu. Osnutkom 121. brigade, a po formiranju izvidničko- diverzantske postrojbe postajem pripadnikom iste. Duž cijele crte bojišnice novogradiškog ratišta sudjelujem u svim obrambeno oslobodilačkim akcijama. Zbog svojih moralnih i vojno organizacijskih sposobnosti te iskazane hrabrosti u svim borbama na crtama bojišnice postavljen sam za zapovjednika izvidničko diverzantske satnije Operativne grupe Gradiška.
U centru za Commando izobrazbu komandosa u Žutici završio sam obuku za zapovjednika i instruktora izvidničko-diverzantskih postrojbi.
Prilikom izvršenja borbene zadaće dubinskog izviđanja, po zapovjedi načelnika GS HV generala Janka Bobetka, 19.veljače1993. godine stradao sam od neprijateljske nagazne mine,u šumi Prašnik - Novi Varoš, amputirana mi je lijeva potkoljenica.
Za učinjeno u stvaranju Republike Hrvatske, ratne podvige više puta sam pohvaljivan od strane zapovjednika brigade, zapovjednika Zbornog područja, a ukazom Predsjednika Republike dodijeljen mi je čin bojnika HV te odličja Spomenica Domovinskog rata '90-91 i Srebreni križ.
Umirovljen sam 1995. kao HRVI 80%. Aktivno se uključujem u rad UHRVIDR-e gdje sam biran u izvršna tijela republičke UHVRIDR-e, a u više navrata sam biran na mjesto predsjednika HVIDR-e N.Gradiška i županije Brodsko posavske.
U društveno politički život sam se uključio vođen željom za boljitkom N.Gradiške, a također i kao predstavnik braniteljske populacije i sportaša novogradiškog kraja.
Oženjen sam i otac jednog djeteta.

Smatram da svojim dosadašnjim radom i životnim iskustvom mogu doprinijeti u rješavanju vitalnih problema u našem gradu

HSP Nova Gradiška
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 7
Location : Nova Gradiska
Registration date : 10.05.2009

[Vrh] Go down

HSP Nova Gradiska Empty Re: HSP Nova Gradiska

Postaj by HSP Nova Gradiška 10.05.09 21:11

Dragi sugrađani, dragi forumaši, dragi birači

Sporost u donošenju odluka, nedostatak novih ideja i neprihvaćanje novih inicijativa glavna je i jedina vrlina onih koji su vas zaveli i koji vladaju ovim gradom još nekoliko dana.

Mi, HSP, izlazimo s programom konkretnih mjera za razvijanje gospodarstva, poljoprivrede i otvaranje novih radnih mjesta, ulazak naprednih tehnologija koje moraju biti prijatelji prirode, i povratak mladih obrazovanih ljudi u naš grad.

Uvjereni smo da ste prepoznali našu kvalitetu, različitost i ozbiljnost.
Proteklih dana imali ste nas prilike slušati u radijskim emisijama, a i naš konkretan program dostavlja se ovih dana u vaše domove.

Pročitajte ga, usporedite s drugima i ocijenite nas na izborima.

To je naš način rada, mi jesmo vrlo konkretni i jasni, govorimo jasno a ne rječnikom pustih obećanja i fraza koje lijepo zvuče.

Mi smo ljudi sređenog obiteljskog života, spremni smo na izazove, spremni smo se suočiti s problemima i krizom u kojoj je naš grad, ali isto tako znamo ponuditi i rješenje za izlazak.

Otvaramo širom vrata svim inicijativama i znanjima koja su potrebna ovom gradu, samo tako naš grad može naprijed.

ŽELIMO GRAD PRIMJER BRZORASTUĆEG U SLAVONIJI I HRVATSKOJ


Iziđite na izbore, jer vaš neizlazak je najgori mogući izbor za budućnost našeg grada i Vaše djece.

HSP Nova Gradiška
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 7
Location : Nova Gradiska
Registration date : 10.05.2009

[Vrh] Go down

HSP Nova Gradiska Empty Re: HSP Nova Gradiska

Postaj by HSP Nova Gradiška 10.05.09 21:13

GOSPODARSTVO

Kao čovjek koji sam 29 godina u privanom poslu, kao član Vijeća malog gospodarstva pri Hrvatskoj gospodarskoj komori i član Izvršnog odbora Hrvatske udruge poslodavaca dajem si za pravo istaći potpuno nezadovoljstvo stanjem gospodarstva u našem gradu. U zadnjih 15 godina sve se zadržavalo na političkim pamfletima a konkretnih poteza je bilo vrlo malo ili nimalo.

Sjetite se obećanja prije 8 godine, METALBA i 300 zaposlenih, a danas PAULANA i 1000 zaposlenih – isključivo u predizborne svrhe. Zar im vjerujete?

Što mi nudimo: konkretno kao i do sada u našoj kampanji:
1. stvaranje pozitivnog poduzetničkog ozračja
2. uklanjanje administrativnih prepreka
3. osnivanje Centra za poduzetništvo u kojem bi svi sadašnji i budući poduzetnici i obrtnici na najlakši mogući način imali rješenje svih problema: uključivo i izradu programa, edukaciju, pravnu pomoć, održavanje seminara i stručnih skupova.
- Izradu Vodiča za ulaganje na 7 jezika
- Vođenje marketinga cjelokupnog grada jer nam je CILJ: Nova Gradiška primjer BRZORASTUĆEG GRADA U HRVATSKOJ
4. Odličnu suradnju sa Hrvatskom gospodarskom komorom, Hrv. Udrugom poslodavaca i Ministarstvom gospodarstva i Gospodarskom diplomacijom u cilju pronalaska investitora u naš grad – gdje su mi sva vrata širom otvorena.
5. Izradu strategije razvoja grada sa jasnim ciljevima: što želimo a što ne želimo u ovom gradu

Izuzetno dobro mi je poznato stanje obrtništva u Novoj Gradiški. Danas je najčešća situacija: imaju kapacitete a nemaju tržište. Poduzetnički centar je zapravo jedino mjesto gdje će sadašnji i budući obrtnici dobiti svu potrebnu pomoć, uključujući izradu poslovnih planova, edukaciju, pravne savjete i osmišljavanje marketinga i plasmana proizvoda i usluga.
Konkretni programi:
- Nove tehnologije – cilj povećanje konkurentnosti poduzetnika i obrtnika kroz modernizaciju tehnoloških procesa – subvencije kamata
- Inovacije – bolje iskoristiti inovatorstvo kao potencijal
- Sustavi kvalitete – postići razinu kvalitete i primjenu standarda prilagođenu EU normama,
- Novi proizvod – cilj je poticanje razvoja novih proizvoda
- Domaći proizvod – poticanje domaće proizvodnje
- Zajednički proizvod – cilj je poticati međusobno povezivanje malih i velikih gosp. Subjekata u smjeru finalizacije proizvoda, racionalizacije i povećanja konkurentnosti
- Klub izvrsnih – Cilj je jačanje i promocija poduzetništva putem najboljih poduzetnika kao nositelja razvoja i razvojnih ideja svog grada i regije

Uska suradnja Poduzetničkog centra, poduzetnika i srednjih škola je nužnost i neupitna kako bi potakli što više mladih da se okrenu poduzetništvu i samozapošljavanju. Predavanja o poduzetništvu i vannastavne aktivnosti u koje želimo uključiti što više srednjoškolaca – na temu vođenja samog posla, poslovnih knjiga, pravnih propisa su nužnost uspjeha.
Tu su konkretni programi:
- Praktična nastava (poticanje obrtnika koji sudjeluju u obrazovanju učenika za obrtnička zanimanja)
- Razvoj majstorskih škola
- Poduzetništvo mladih – stvaranje preduvjeta za veće uključenje mladih u poduzetništvo

Dario Marenić

HSP Nova Gradiška
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 7
Location : Nova Gradiska
Registration date : 10.05.2009

[Vrh] Go down

HSP Nova Gradiska Empty Re: HSP Nova Gradiska

Postaj by HSP Nova Gradiška 10.05.09 21:14

Objava rezultata ankete za izbor gradonačelnika sprovedene 09.05.2009. (subota) na uzorku od 200 ispitanika koji su izjavili da izlaze na izbore:
(Anketu radila agencija iz Zagreba)


1. Modrić (HSP) 27%
2. Vuković (SDP) 21%
3. Glavač (HDZ) 18%
4. Mikšić (HDSSB) 17%
5. Konjić (HNS) 9%
6. Višić (HSLS) 8%


Znači drugi krug izbora za izbor gradonačelnika je vrlo izvjestan, i glavna borba voditi će se između našeg kandidata Mate Modrića i kandata SDP-a Jose Vukovića.
U srazu dvojice svakako očekujemo pobjedu HSP-a.

HSP Nova Gradiška
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 7
Location : Nova Gradiska
Registration date : 10.05.2009

[Vrh] Go down

HSP Nova Gradiska Empty Re: HSP Nova Gradiska

Postaj by HSP Nova Gradiška 10.05.09 21:19

OBJAVA REZULTATA ANKETE ZA IZBOR ČLANICA/ČLANOVA GRADSKOG VIJEĆA GRADA NOVE GRADIŠKE

1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA I HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA
Nositelj liste MATO BILONJIĆ 24%

2 HRVATSKA NARODNA STRANKA-LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
Nositelj liste ZDRAVKO KONJIĆ, dipl. ing. 5%

3. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
Nositelj liste ZORAN JUKIĆ 4%

4. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
Nositelj liste IVAN VIŠIĆ, dipl. ing. šum. 4%

5. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
Nositelj liste ŽELJKO SMOJVER 20%


6. HRVATSKI DEMOKRATSKI SAVEZ SLAVONIJE I BARANJE – HDSSB
Nositelj liste JOSIP MIKŠIĆ 16%

7. NEZAVISNA GRADSKA LISTA
Nositelj liste ZDENKO MOKRICKI 3%

8. NEZAVISNA GRADSKA LISTA
Nositelj liste VLADO RADOŠIĆ 4%

9. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
Nositelj liste JOSIP VUKOVIĆ, dipl. ing. 20%

HSP Nova Gradiška
Novi član
Novi član

Male
Broj postova : 7
Location : Nova Gradiska
Registration date : 10.05.2009

[Vrh] Go down

HSP Nova Gradiska Empty Re: HSP Nova Gradiska

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.