Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jeremić: Ne bih ljetovao u Hrvatskoj

Go down

Jeremić: Ne bih ljetovao u Hrvatskoj Empty Jeremić: Ne bih ljetovao u Hrvatskoj

Postaj by Admin 12.07.09 13:20

Sva sranja na ovom brdovitom Balkanu događaju nam se zbog ovakvog smeća, a u njih ubrajam i veliki dio hrvatskih i slovenskih političara...

Jeremić: Ne bih ljetovao u Hrvatskoj Je-v

Srbijanski ministar vanjskih poslova Vuk Jeremić izjavio je u intervjuu za Press online kako on osobno ne bi ljetovao u Hrvatskoj, te kako bi svojim sunarodnjacima preporučio da idu tamo gdje im je jeftinije i gdje se osjećaju sigurni.

„Biste li se odazvali na poziv da ljetujete u Hrvatskoj? Sigurno ste primijetili njihovu turističku kampanju“, pitao ga je novinar.

„Mene osobno nisu uvjerili“, odgovorio je srbijanski ministar. „Mislim da građani Srbije trebaju ići na odmor na ono mjesto koje je u skladu sa njihovim, prije svega, materijalnim mogućnostima, ali i tamo gdje se osjećaju sigurno i gdje su dobrodošli“, dodao je. Na pitanje novinara znači li to da poziva građane da ne ljetuju u Hrvatskoj, odgovorio je diplomatski: „Ja nisam to rekao.“

Podsjetimo, srbijanski su mediji posljednjih dana pisali o zaoštravanju odnosa između Hrvatske i Srbije, a srpsko izaslanstvo, koje je trebao predvoditi upravo Jeremić, odbilo je sudjelovati na međunarodnom skupu Croatia Summitu 2009. u Dubrovniku.

Policija bolje surađuje od diplomata

U istom intervjuu srbijanski je ministar progovorio i o suradnji dvije susjedne zemlje.

Na pitanje je li ga iznenadilo to što Ivo Sanader u obrazloženju svoje ostavke samo još njega nije napao, rekao je kako je to unutrašnji problem Hrvatske u koji se ne želi miješati.

Istaknuo je kako je suradnju lakše ostvariti u rasterećenim pitanjima poput rješavanja ubojstva Ive Pukanića u kojima dvije zemlje dijele zajednički interes.

„Pitanje policijske suradnje daleko je rasterećenije nego pitanje suradnje u političkoj domeni. Mi s Hrvatskom imamo veliki broj otvorenih pitanja. Nažalost, nijedno od njih nije do sada zatvoreno unatoč najboljoj volji Srbije, i bar deklarativno, najboljoj volji Hrvatske.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,7,12,,169251.jl
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.