Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reinkarnacija?

+5
Gollum
Blue Shadow
faca
sylar
Acid Domine
9 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Reinkarnacija? Empty Reinkarnacija?

Postaj by Acid Domine 11.01.08 18:15

Reinkarnacija doslovno znači "ponovno postati meso".To je metafizička doktrina koja svoje korijene nalazi u Indijskim vjerskim tradicijama poput Hinduizma, ali isto tako i u Budizmu,Taoizmu i dr.U Hinduizmu se koncept reinkarnacije prvi put spominje u Upanishadama-filozofskim i vjerskim tekstovima na Sanskrtu. Hinduisti vjeruju da je duša besmrtna, te da luta zemljom 40 dana nakon smrti i zatim prelazi u drugo živo biće,odnosno-reinkarnira se. U što ćemo se reinkarnirati određuje naša Karma (doslovno znači djelo),odnosno naša djela određuju našu reinkarnaciju.Ciklus života i smrti kojim upravlja Karma zovemo samsara. Reinkarnacija ovisi i o želji pojedinca da ponovno uživa u zemaljskim dobrima koje Hinduizam ne smatra lošima, ali uči da ona ne mogu donijeti unutarnji mir i sreću. Nakon mnogih reinkarnacija pojedinac više neće biti zadovoljan i duhovnim vježbama (sadhana) pronaći će sebe. Čak su i antički filozofi poput Platona prihvaćali reinkarnaciju. Postoje vjerovanja da se reinkarniramo iz nižih oblika života u više i da se reinkarniramo sve dok ne ispravimo sve greške iz prošlih života. Wicce vjeruju da se uvijek reinkarniramo u isti oblik
života.

Neki idu čak toliko daleko da vjeruju da je reinkarnacija u skladu sa zakonom očuvanja energije. Naime, kad umremo naše se tijelo raspada i predaje energiju zemlji, a duša prelazi u drugi oblik-jer energija ne nestaje, samo mijenja oblik.


Postoji još mnogo koncepata reinkarnacije, ali ovo su osnovna vjerovanja.


Osobno vjerujem u reinkarnaciju isto kao što vjerujem u boga-ni jedno ni drugo se ne može znanstveno dokazati, ali uvijek sam vjerovala u život poslije ovoga-bilo da se postiže reinkarnacijom ili prelaskom duše u
stanje više svijesti.


Vaše mišljenje?
Acid Domine
Acid Domine
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 104
Age : 34
Location : with Hypnos
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Gost 11.01.08 18:28

Reirkanacija..zanimljiva teorija koja je vjerojatno samo djelic slagalice u big pitcure :cheers2:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by sylar 11.01.08 20:01

ono s energijom stoji.... samo ne znači da ćeš bit opet biće, energija je i kretanje vode...
ali ideja mi se sviđa klanjam se
sylar
sylar
Stalni član
Stalni član

Male
Broj postova : 57
Location : Os - Ng
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Gost 11.01.08 22:04

Smrt nije kraj. Smrt nikada ne može biti kraj.
Smrt je put. Život je putnik. Duša je vodič.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Acid Domine 11.01.08 23:07

sylar je napisao/la:ono s energijom stoji.... samo ne znači da ćeš bit opet biće, energija je i kretanje vode...
ali ideja mi se sviđa klanjam se

točno,energija dolaziu različitim oblicima,ali reinkarnacija doslovno znači "ponovno postati meso"-tako da uvijek ostajemo bića, makar i biljke. Wink
Acid Domine
Acid Domine
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 104
Age : 34
Location : with Hypnos
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by sylar 12.01.08 14:52

Acid Domine je napisao/la:reinkarnacija doslovno znači "ponovno postati meso"
da je barem tako... al opet se resetiraš i nisi to što jesi sad... ja ne želim kraj Sad
sylar
sylar
Stalni član
Stalni član

Male
Broj postova : 57
Location : Os - Ng
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by faca 12.01.08 14:59

Ma samo vi filozofirajte...................dok crvići svoje ne obave... klopa
faca
faca
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 416
Location : preselio na Mars
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Gost 12.01.08 15:01

faca je napisao/la:Ma samo vi filozofirajte...................dok crvići svoje ne obave... klopa

ok... crvici svoje obave, pojedu meso, a sta je sa energijom, sa dusom? Nju crvici ne mogu popapati... Kuda ona odlazi?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by sylar 12.01.08 15:07

u dušu crvića koji nas je pojeo? Suspect
sylar
sylar
Stalni član
Stalni član

Male
Broj postova : 57
Location : Os - Ng
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by faca 12.01.08 15:10

meso = energija. crvići pojedu meso, mrdaju se , rastu, postanu muha, muhu pojede kokoš......Energija se oslobađa i truljenjem- toplina ........ Tako da duša ode u kokošju gXzicu..........

cupamkosu
faca
faca
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 416
Location : preselio na Mars
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Gost 12.01.08 15:13

faca je napisao/la:meso = energija. crvići pojedu meso, mrdaju se , rastu, postanu muha, muhu pojede kokoš......Energija se oslobađa i truljenjem- toplina ........ Tako da duša ode u kokošju gXzicu..........

cupamkosu

meso nije energija, meso je samo vanjski stit, energija je u nama Cool

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Acid Domine 12.01.08 15:15

sylar je napisao/la:
Acid Domine je napisao/la:reinkarnacija doslovno znači "ponovno postati meso"
da je barem tako... al opet se resetiraš i nisi to što jesi sad... ja ne želim kraj Sad

Ne možeš nikad biti što si sad,svaki put proživljavaš drugi i drugačiji život.
Mislim da je razlog tome što se ne sjećamo prošlog života u tome što po rođenju u našem mozgu neuroni još nisu povezani i rađamo se kao tabula rasa. Naša duša ostaje uvijek ista i napreduje kroz sve živote dok se ne zasitimo zemaljskih dobara i Sahanom (duhovnim vbježbama) pronađemo sebe i shvatimo da naša bit nije tijelo, zemaljski život ili naš ego već naša besmrtna duša.
Acid Domine
Acid Domine
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 104
Age : 34
Location : with Hypnos
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by sylar 12.01.08 15:18

al ja hoću bit ja...
bez sjećanja i iskustva nismo ono što jesmo sada
sylar
sylar
Stalni član
Stalni član

Male
Broj postova : 57
Location : Os - Ng
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by faca 12.01.08 15:25

Helena je napisao/la:
faca je napisao/la:meso = energija. crvići pojedu meso, mrdaju se , rastu, postanu muha, muhu pojede kokoš......Energija se oslobađa i truljenjem- toplina ........ Tako da duša ode u kokošju gXzicu..........

cupamkosu

meso nije energija, meso je samo vanjski stit, energija je u nama Cool

ajd nemoj jest.Otići ćeš u energiju expres.

njami njami
faca
faca
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 416
Location : preselio na Mars
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Blue Shadow 12.01.08 15:34

Cilj priče o reinkarnaciji je isti kao i priče o bogovima, vjeri, itd... sa samo jednim ciljem, a to je iskorištavanje naivnih u vlastite svrhe. Nitko se još nije reinkarnirao, ili barem dao nekakav dokaz tome.
Svi mi, ili barem većina nas bi htjela živjeti vječno, ali to ne ide.

Jedino što je sigurno i izvjesno je to da kad te onaj na groblju "lupi lopatom po guzici", postaješ hrana crvima i ničega drugog više nema...

Pred tobom je vrijeme raspadanja jer moraš zemlji vratiti ono što si uzeo, hranu i vodu. Sve ostalo su baljezgarije lopova koji žele upravljati vašim životima...

rip
Blue Shadow
Blue Shadow
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1236
Location : Nova Gradiška
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Gost 12.01.08 16:04

"Da bismo mogli vidjeti sebe i druge pojave onakvima kakvi uistinu
jesu, trebali bismo se vidjeti u svijetu duhovne prirode,
našu sveukupnost koja nije počela našim rođenjem niti će se
završiti sa smrću našeg tijela."
Immanuel Kant (kritika čistog razuma)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by faca 12.01.08 16:22

E, a sad mi to oooooobjasni, al u kontekstu teme - reinkarnacija. njami njami
faca
faca
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 416
Location : preselio na Mars
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Gost 12.01.08 16:28

faca je napisao/la:E, a sad mi to oooooobjasni, al u kontekstu teme - reinkarnacija. njami njami
Dusa je beskrajno glup besmrtni mehanizam koji svoje greske ponavlja po principu zatvorenog kruga , ili ako vise volis obicnim rijecima , ne silji razanj dok je zec jos u sumi klopa mig

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Gost 12.01.08 16:30

faca je napisao/la:E, a sad mi to oooooobjasni, al u kontekstu teme - reinkarnacija. njami njami

zavisi kako citas i tumacis... svatko moze protumaciti drugacije, bit poruke je da dusa nije nastala nasim rodjenjem i ne prestaje postojati smrcu tijela informiram se

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by faca 12.01.08 17:19

Ja sam skloniji da je fizički svijet još uvijek ovdje i da ti i niko drugi stvarno ne može učiniti ništa od onoga što se tu govori. Ne može se prevariti fiziku, ni kemiju, ni biologiju. Mišljenje je električni proces koji se odvija U MOZGU.A kad nema mozga nema ni misli. Čovjek traje dok je živ. Kad crvi obave svoje , gotovo je. Nema duše, nema reinkarnacije. flower
faca
faca
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 416
Location : preselio na Mars
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Gost 12.01.08 17:21

faca je napisao/la:Ja sam skloniji da je fizički svijet još uvijek ovdje i da ti i niko drugi stvarno ne može učiniti ništa od onoga što se tu govori. Ne može se prevariti fiziku, ni kemiju, ni biologiju. Mišljenje je električni proces koji se odvija U MOZGU.A kad nema mozga nema ni misli. Čovjek traje dok je živ. Kad crvi obave svoje , gotovo je. Nema duše, nema reinkarnacije. flower
hug me

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Gost 12.01.08 17:30

faca je napisao/la:Ja sam skloniji da je fizički svijet još uvijek ovdje i da ti i niko drugi stvarno ne može učiniti ništa od onoga što se tu govori. Ne može se prevariti fiziku, ni kemiju, ni biologiju. Mišljenje je električni proces koji se odvija U MOZGU.A kad nema mozga nema ni misli. Čovjek traje dok je živ. Kad crvi obave svoje , gotovo je. Nema duše, nema reinkarnacije. flower

od kuda onda pojava duhova ako dusa ne postoji?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by faca 12.01.08 17:48

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Ti ih poznaš? What a Face
faca
faca
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 416
Location : preselio na Mars
Registration date : 30.12.2007

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Gost 12.01.08 18:03

Helena je napisao/la:
faca je napisao/la:Ja sam skloniji da je fizički svijet još uvijek ovdje i da ti i niko drugi stvarno ne može učiniti ništa od onoga što se tu govori. Ne može se prevariti fiziku, ni kemiju, ni biologiju. Mišljenje je električni proces koji se odvija U MOZGU.A kad nema mozga nema ni misli. Čovjek traje dok je živ. Kad crvi obave svoje , gotovo je. Nema duše, nema reinkarnacije. flower

od kuda onda pojava duhova ako dusa ne postoji?
Na pocetku ovog topica rekoh da je reirkanacija samo dio mozaika potrebnog da se stvori velika slika .
Isto tako mislim da smo mi ljudi skloni kompliciranim rjesenjima na stetu onih jednostavnih i da je sav misticizam ustvari zelja da budemo nesto vise od onoga sto jesmo i da svoju existenciju i svoje rabote opravdamo nekim visim ciljevima.
Upravo zato podrzavam one koji nisu zadovoljni pruzenim odgovorima i prezirem one koji bjeze od istine.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by sylar 12.01.08 18:24

ma jasno je meni da će poslije smrti biti ono što je bilo i prije rođenja - ništavilo
no to nije mrak nego nešta što si ne mogu opisati u glavi- nepostojanje
strah me toga i zato žalim što smo (sam) toliko inteligentni da možemo shvatiti takve stvari... da sam kamen život bi bio puno jednostavniji rip
sylar
sylar
Stalni član
Stalni član

Male
Broj postova : 57
Location : Os - Ng
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Reinkarnacija? Empty Re: Reinkarnacija?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.