Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

+9
gorana
billy
Unitas
faca
Blue Shadow
gurru
Tatsha
Sgt.Colossus
Admin
13 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gost 19.10.08 16:16

Admin je napisao/la:Kako 'ko...

ne kako ´ko nego smo balkanci.. i ako je zakon o nepusenju propao u Njemackoj, prospast ce i kod nas.. a ono sto mi je najvise diskriminirajuce u tom zakonu: kao bit ce zabrana pusenja svuda osim na psihijatrijama... Da li je netko razmisljao o tome? Ja sam svoj mozgic ponovno zaposlila Very Happy ... Naime.. zabrana pusenja se radi u svrhu "ocuvanja zdravlja nepusaca".. A, sta je sa onima na psihijatriji? Oni su valjda ludi pa se na njihovo zdravlje ne treba paziti.. sta su oni onda? Gradjani treceg reda? de nek mi netko to pojasni...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Unitas 19.10.08 17:32

Ma zakoni su da se krse bilo je i bit ce.
A o tom sto kazes u vezi psihijatriskih slucajeva i to je OK, ionako smo ovdje svi spremni za psihijatriju
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 19.10.08 18:26

Helena je napisao/la:
Admin je napisao/la:Kako 'ko...

ne kako ´ko nego smo balkanci.. i ako je zakon o nepusenju propao u Njemackoj, prospast ce i kod nas.. a ono sto mi je najvise diskriminirajuce u tom zakonu: kao bit ce zabrana pusenja svuda osim na psihijatrijama... Da li je netko razmisljao o tome? Ja sam svoj mozgic ponovno zaposlila Very Happy ... Naime.. zabrana pusenja se radi u svrhu "ocuvanja zdravlja nepusaca".. A, sta je sa onima na psihijatriji? Oni su valjda ludi pa se na njihovo zdravlje ne treba paziti.. sta su oni onda? Gradjani treceg reda? de nek mi netko to pojasni...

Tvoje inzistiranje, na tome da truješ nas nepušače, govori o tebi kao balkancu, a ne o meni jer ne vidim ništa loše u tom zakonu.
Ja ovdje pripadam samo geografski. Mislim na Balkan...

Ne misliš li da je maltretiranje drugih (općenito...), protuzakonito?

Btw, evo ti članak 11. koji govori o pušenju u psihijatrijskim ustanovama:

Članak 11.
"Zabranjuje se pušenje u svim zdravstvenim ustanovama kao i u prostorima u kojima zdravstveni djelatnici obavljaju privatnu praksu.

Odredba stavka 1. ovoga članka ne odnosi se na posebno označeni prostor koji određuje ravnatelj zdravstvene ustanove na odjelu za smještaj psihijatrijskih bolesnika. "

Dakle, kao i u restoranima, kafićima itd...

Cijeli zakon:
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1999/2022.htm

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2004/2417.htm
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 19.10.08 18:50

Helena je napisao/la:
Admin je napisao/la:Kako 'ko...

a ono sto mi je najvise diskriminirajuce u tom zakonu: kao bit ce zabrana pusenja svuda osim na psihijatrijama... Da li je netko razmisljao o tome?...

Ja razmislio: da ne bi bila diskriminirana odeš na psihijatriju i pušiš s njima... pusac
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 19.10.08 19:06

I još da dodam:

Pušenje ubije deset tisuća Hrvata, ovo je naslov teksta na ovom linku:

http://www.prilika.hr/clanak.php?id=Pu%C5%A1enje+ubije+deset+tisu%C4%87a+Hrvata
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Klio 19.10.08 20:18

Admin je napisao/la:
Helena je napisao/la:
Admin je napisao/la:Kako 'ko...

a ono sto mi je najvise diskriminirajuce u tom zakonu: kao bit ce zabrana pusenja svuda osim na psihijatrijama... Da li je netko razmisljao o tome?...

Ja razmislio: da ne bi bila diskriminirana odeš na psihijatriju i pušiš s njima... pusac

Pa kad poludimo bez cigareta taman ćemo završiti na psihijatriji za zbilja! lol!
Klio
Klio
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 348
Age : 37
Location : brdo
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 19.10.08 20:25

Klio je napisao/la:Pa kad poludimo bez cigareta taman ćemo završiti na psihijatriji za zbilja! lol!

Ja ne pušim već 14 godina pa još nisam "poludio"... ma daj
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gost 19.10.08 20:29

a ja pusim da ne poludim

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gost 19.10.08 20:32

Admin je napisao/la:



Tvoje inzistiranje, na tome da truješ nas nepušače, govori o tebi kao balkancu, a ne o meni jer ne vidim ništa loše u tom zakonu.
Ja ovdje pripadam samo geografski. Mislim na Balkan...

Ne misliš li da je maltretiranje drugih (općenito...), protuzakonito?


pa vama nepusacima smeta.. maknite se onda od nas.. problem rijesen Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 19.10.08 20:33

Helena je napisao/la:a ja pusim da ne poludim
Da, da... zašto ne dati doprinos ovome:
Pušenje ubije deset tisuća Hrvata...

Teško je braniti nešto za što nemaš argumenata, zar ne...?
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 19.10.08 20:34

Helena je napisao/la:
Admin je napisao/la:



Tvoje inzistiranje, na tome da truješ nas nepušače, govori o tebi kao balkancu, a ne o meni jer ne vidim ništa loše u tom zakonu.
Ja ovdje pripadam samo geografski. Mislim na Balkan...

Ne misliš li da je maltretiranje drugih (općenito...), protuzakonito?


pa vama nepusacima smeta.. maknite se onda od nas.. problem rijesen Very Happy

Ne čini li ti se da si zamijenila teze...?
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gost 19.10.08 20:37

why?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 19.10.08 20:45

Helena je napisao/la:why?

Govoriš nama koji ne trujemo ostale da se maknemo!? Upravo obrnuto, vi se maknite jer vi zagađujete zrak i trujete ljude oko sebe...

:bas si mislim:
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gost 19.10.08 20:53

Admin je napisao/la:
Helena je napisao/la:why?

Govoriš nama koji ne trujemo ostale da se maknemo!? Upravo obrnuto, vi se maknite jer vi zagađujete zrak i trujete ljude oko sebe...

:bas si mislim:

pa ako necete biti otrovani, maknite se vi :bas si mislim: :bas si mislim:

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 20.10.08 14:15

Helena je napisao/la:
Admin je napisao/la:
Helena je napisao/la:why?

Govoriš nama koji ne trujemo ostale da se maknemo!? Upravo obrnuto, vi se maknite jer vi zagađujete zrak i trujete ljude oko sebe...

:bas si mislim:

pa ako necete biti otrovani, maknite se vi :bas si mislim: :bas si mislim:

ruganje :bas si mislim:
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by billy 20.10.08 16:00

bome i ja pazim da mi se ne pusi na javnom jestu :smijeh1: :smijeh1: , nisam vise : egzibicionist guzica
billy
billy
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 2522
Age : 53
Location : Svicarska
Registration date : 09.03.2008

http://www.ngnewave.info/

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by gorana 20.10.08 16:55

dooobar.. smijeh
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by oracle 20.10.08 18:17

pazi billy ...da ne platiš globu lol!
oracle
oracle
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 314
Age : 50
Location : NG
Registration date : 22.04.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Unitas 20.10.08 20:22

Ma ljudi moji branili oni nama ili ne ne vjerujem da ce taj zakon kod nas zazivjeti, a ako ipak zazivi ostaje nam jedna gorka istina da smo svi mi skupa i pusaci i nepusaci vec odavno popusili svoje
Unitas
Unitas
Top poster
Top poster

Male
Broj postova : 1028
Location : Prkos
Registration date : 01.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Insomnia 21.10.08 10:36

bolje pušiti nego ostat trudan :smijeh1:
Insomnia
Insomnia
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Male
Broj postova : 125
Age : 44
Location : Nova Gradiška/Slavonski Brod
Registration date : 02.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gollum 21.10.08 21:34

Vidjela hrvatska žaba gdje na zapadu konja potkivaju pa i ona podigla nogu.

Ok! pušač sam več dugi niz godina , ne baš žestok- do jedne kutije cigareta dnevno.Slažem se sa činjenicom da je pušenje štetno po zdravlje. Slažem se i sa time da da se veliki novci moraju izdvajati za lječenje od posljedica pušenja, pa čak se i slažem sa tim da da pušenje bude zabranjeno u javnim zatvorenim prostorima tipa bolnica ,opčina i opčenito svih javnih ustanovama.
Zapravo me počelo smetati sotoniziranje pušača. Dok se nije digla medijska hajka na pušače to nikome nije smetalo .Najednom čistunci podigoše svoj glas.Zgrozila sam se neki dan kad sam na jednom teletekstu vidjela vijest da su nepušači ubili jednog čovijeka samo zato što se usudio zapaliti cigaretu na javnom mjestu. Strašno!! A razmišljate li vi čistunci koliko vi zagađujete svoju okolinu svaki put kad upalite svoj auto da bi se odvezli na neko mjesto do kojeg vam je potrebno 10-15 minuta hodanja.?Razmišljate li vi dragi moji čistunci koliko smoga i otrovnih plinova udahnete samo dok hodate ulicama grada?Zar zaista mislite da ćete zdravije i čednije živjeti sad kad ste nas uspjeli istjerai sa javnih mijesta kafića i restorana?
Nečete ! dalje čete jesti GMO, kancerogenui otrovnu hranu koju vam plasira licemijerni zapad, i dalje čete udisati ispušne plinove automobila,piti vodu sumnjivog kvaliteta iz gradskih vodovoda.
Pa dragi moji nepušaći živite onda dugo i uspješno.
Nadam se da će u Gradiški ostati makar jedan kafić za nas zagađivače da mogu otići na kaficu i cigareticu.
Inače morati ćemo se svi prepustiti egzibicionizmu pa pušiti na javnim površinama Embarassed
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gost 22.10.08 8:07

Gollum je napisao/la:Vidjela hrvatska žaba gdje na zapadu konja potkivaju pa i ona podigla nogu.

Ok! pušač sam več dugi niz godina , ne baš žestok- do jedne kutije cigareta dnevno.Slažem se sa činjenicom da je pušenje štetno po zdravlje. Slažem se i sa time da da se veliki novci moraju izdvajati za lječenje od posljedica pušenja, pa čak se i slažem sa tim da da pušenje bude zabranjeno u javnim zatvorenim prostorima tipa bolnica ,opčina i opčenito svih javnih ustanovama.
Zapravo me počelo smetati sotoniziranje pušača. Dok se nije digla medijska hajka na pušače to nikome nije smetalo .Najednom čistunci podigoše svoj glas.Zgrozila sam se neki dan kad sam na jednom teletekstu vidjela vijest da su nepušači ubili jednog čovijeka samo zato što se usudio zapaliti cigaretu na javnom mjestu. Strašno!! A razmišljate li vi čistunci koliko vi zagađujete svoju okolinu svaki put kad upalite svoj auto da bi se odvezli na neko mjesto do kojeg vam je potrebno 10-15 minuta hodanja.?Razmišljate li vi dragi moji čistunci koliko smoga i otrovnih plinova udahnete samo dok hodate ulicama grada?Zar zaista mislite da ćete zdravije i čednije živjeti sad kad ste nas uspjeli istjerai sa javnih mijesta kafića i restorana?
Nečete ! dalje čete jesti GMO, kancerogenui otrovnu hranu koju vam plasira licemijerni zapad, i dalje čete udisati ispušne plinove automobila,piti vodu sumnjivog kvaliteta iz gradskih vodovoda.
Pa dragi moji nepušaći živite onda dugo i uspješno.
Nadam se da će u Gradiški ostati makar jedan kafić za nas zagađivače da mogu otići na kaficu i cigareticu.
Inače morati ćemo se svi prepustiti egzibicionizmu pa pušiti na javnim površinama Embarassed

aplause aplause aplause aplause :cool: evo vam nepusaci ruganje ruganje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Admin 01.12.08 11:33

Pušit ćemo najskuplje cigarete u regiji!
(ja ne, jer ne pušim već 14 godina...)

Iako se u prvom trenu mislilo kako će cigarete poskupjeti za samo par kuna, Vlada će prema smjernicama EU-a promijeniti zakon, te će cigarete poskupjeti za čak 9 kuna.

Najprodavanije cigarete poput Ronhilla, koje sada stoje 15 kuna, poskupjet će na 24 kune, a Marlboro će s 20 skočiti na čak 29 kuna po kutiji, piše Večernji list.

Poskupljenje, kojim će Hrvatska ući u društvo skupljih pušača u Europi, vjerojatno će izazvati opće oduševljenje prodavača i švercera cigareta u susjednim zemljama, kamo će se po svoj omiljeni duhanski paketić uputiti sve veći broj građana.

Upravo zbog 'duhanskih putovanja' preko granice Večernjak piše kako ministar financija Ivan Šuker već sada čupa kosu od brige, jer se od prodaje cigareta u državni proračun slijeva 3,5 milijardi kuna na godinu.

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Pusenj10
Istraživanja pokazuju kako poskupljenja cigareta potiču smanjenje broja pušača

Zanimljivo je da već sada 500 milijuna kuna iz hrvatskog proračuna odlazi preko granica, a u 2009. godini stezanja remena, kada se štedi svaka kuna, Šukera očekuje još teži zadatak, tj. morat će tražiti još veća opravdanja nego do sada. Od duhana će nestajati milijarde 'domaćih' kuna.

Večernji list uzeo je za primjer Litvu i Mađarsku, koje su krenule u jednokratno poskupljenje oko pola eura po kutiji, te je u razdoblju od dvije do tri godine od takva poskupljenja proračunski prihod od prodaje cigareta gotovo prepolovljen.

No pozitivna strana za koju se drži ministar zdravstava Darko Milinović su rezultati koji pokazuju da se već poskupljenjem za kunu smanji broj pušača za pet posto.

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/12/01/0023006.html
Admin
Admin
Admin
Admin

Male
Broj postova : 3343
Age : 69
Location : Nova Gradiška
Registration date : 18.12.2007

http://www.novogradiscani.com

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Gollum 04.04.09 23:17

Nakon prvog poskupljenja cigareta od jedne kune došlo je i drugo. Po kutiji još dvije kune.Već prvo poskupljenje dovelo je do značajnijeg odljeva novca u susjednu BiH i povečanog šverca cigaretana. I sami proizvođači su nezadovoljni novim poskupljenjem cigareta jer su svijesni da će to još više doprinjeti smanjenoj potrošnji u Hrvatskoj.Kao i većina pušaća koja se nalazi u blizini granice mislim da ću se i ja odlučiti cigarete kupovati u susjedstvu. Šta da radim kad nisam dovoljno čvrst karakter da ih ostavim. Sory gdine Šukeru ali zar nam nisi već preduboko gurnuo ruke u džepove da bi zakrpao proračunsku provaliju koju ste sami napravili.
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Zabraniti pušenje na javnom mjestu? - Page 2 Empty Re: Zabraniti pušenje na javnom mjestu?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.