NG UNITAS - Virovitica 12:4 Empty NG UNITAS - Virovitica 12:4

Postaj by Admin 10.03.08 20:54

Visoka pobjeda UNITASA
Autor Ivo PETRANOVIĆ

Kada NG Unitas ima donekle kompletan sastav, kao večeras protiv Virovitice, onda igraju vrlo dobro, borbeno i efikasno. Iako nisu bili kompletni, ipak su imali snage, želje i znanja pobijediti Viroviticu (12:4), momčad koja je zaprijetila na otvaranju susreta. Naime, gosti su poveli u prve 3 minute sa 2:0, ali u iduće 3 minute Bokan sa svoja dva gola izjednačuje (2:2).

Od tada Novogradiščani nastavljaju niz sa 4 uzastopna gola u idućih desetak minuta (Valentić, Kotorac, Štrk i Bokan), pa dobivaju zasluženo prvo poluvrijeme sa 6:2.

U nastavku gosti i domaći postižu po 2 gola (8:4), ali tada u zadnjih desetak minuta igrači trenera Akmačića forsiraju snažnu napadačku igru i u vrlo dobroj završnici postižu čak 5 golova za redom ( Bokan, Štrk,Denac i Čavalić (2) i više nego zasluženo pobjeđuju neuvjerljive Virovitičane sa visokih, ali po igri realnih 12:4. Ostaje za žaliti što NG Unitas ne može, naravno, zbog drugih obveza igrača, stalno nastupati u punom sastavu, jer bi tada i rezultati, a osobito plasman, bili daleko bolji, kao, primjerice, na startu prvenstva kada su Novogradiščani bili među vodećim momčadima u 2.HNL,Istok.

Evo kako su padali golovi: Strijelci: 0:1 – Serenčeš (2), 0:2 – Šijan (3), 1:2 – Bokan (4), 2:2 – Bokan (6), 3:2 – Valentić (7), 4:2 – Kotorac (Cool, 5:2 – Bokan (12), 6:2 – Štrk (19), 6:3 – Pšihistal (24), 7:3 – Kotorac (25), 7:4 – Vežmarić (26), 8:4 – Bokan (29), 9:4 – Štrk (34), 10:4 – Denac (36), 11:4 – Čavalić (38), 12:4 – Čavalić (40)

NG UNITAS je igrao u sastavu:: Aleksić, Valentić, Predojević, Denac, Bokan, Čavalić, Kotorac, Štrk.