DESETA POBJEDA NAŠIH ODBOJKAŠICA Empty DESETA POBJEDA NAŠIH ODBOJKAŠICA

Postaj by Admin 31.03.08 19:53

DESETA POBJEDA NAŠIH ODBOJKAŠICA Sport313
Autor Ivo PETRANOVIĆ

Sinoć su naše odbojkašice odigrale prvenstvenu utakmicu Druge Hrvatske odbojkaške lige, skupina Istok, protiv - po igri i znanju nedorasle ekipe iz Donjeg Miholjca i više nego zasluženo pobijedile sa čistih 3:0. Koliko su Novogradiščanke bile nadmoćne, koliko taktički, toliko i igrački, pokazuje stanje po setovima.
Prvi set naše odbojkašice na serviranje kapetanice Ivane Mlinac započinju sa 3:0, nastavlja Zvjezdana Šukalo serijom od čak 9:0 do velikih 12:1. Već je tada bilo jasno da gošće nemaju ama baš nikakve šanse u ovom setu, pa, vidjelo se, i u cijeloj ovoj utakmici. Rezultat se penjao na 17:4, a tada trener Damir Runjaš ubacuje mlade igračice iz pričuve, koje također dobro igraju i uz seriju na uspješnom servisu Vedrane Tadić Novogradiščanke slave visokih 25:7.

Drugi set, poput prvoga, naše odbojkašice igraju racionalno, efikasno i znalački što potvrđuje i rezultat od 9:2, pa kasnija serija do 15:5, da bi opet u završnici seta ulazile mlade, i uz stalnog nezamjenjivog libera Marinu Vidošić, izvojevale pobjedu i u drugom setu, ovaj puta 25:7. Sve je to bilo gotovo za dvadesetak minuta, što dovoljno govori kolika je igračka nadmoćnost bila na strani naših igračica.

U treći set trener Runjaš uvodi odmah na početku mladu postavu, gdje se posebno ističe sjajnom igrom mlada Ivana Ivaniš , ali i druge igračice kao Mateja Žagar i Ivona Krajačić. Upravo zbog toga možda zbunjuje početni rezultat gdje je bilo dosta izjednačenih ishoda, pa je tako bilo nakon našeg vodstva od 8:4 i 8:8, pa 9:9, i 10:10. Pošto nije postojala bojazan da se izgubi set, jer su se mlade razigrale, a potporu im je davala svestrana Marina Vidošić na ključnom mjestu libera, trener ih nije mijenjao nego su pričuve i dalje nastavile igrati. Bilo je stoga i 14:14 i zadnje izjednačenje na 16:16. A tada je samo na nekoliko minuta ubacio standardne igračice i za čas je bilo 25:19 i još jedna rutinska pobjeda u trećem setu.

Sve u svemu, sigurna, laka, vrlo efikasna igra naših odbojkašica, gdje su manifestirale svoju izvrsnu formu, vrlo dobro treće mjesto na prvenstvenoj tablici i zaista raritetni podatak da je to deseta pobjeda u nizu, uz samo jedan poraz i to na gostovanju protiv vodeće ekipe lige. Takav sjajni niz još nije zabilježen, pa je to jedan od najboljih plasmana naših odbojkašica u nekoliko posljednjih godina.

Stoga, za 15 dana, dakle u drugu nedjelju, sva pozornost ljubitelja odbojke i sporta bit će usmjerena na derbi kola i prvenstva kada dolaze u našu dvoranu odbojkašice vodeće ekipe 2.HOL OK Matija Mesić iz Slavonskog Broda. Novogradiščanke žele uzvratiti pobjedom i dokazati da su jedna od najboljih drugoligaških ekipa u ovom natjecanju. Ujedno je to pozivnica da nakon Thompsona , koji će vjerojatno u subotu napuniti našu sportsku dvoranu, sutradan, u nedjelju, također gledatelji dođu u velikom broju i pogledaju derbi utakmicu između novogradiških i brodskih odbojkašica. Bit će to sportska poslastica koju naše igračice žele proslaviti pobjedom.