Mladi Olić obranio 26 lopti Empty Mladi Olić obranio 26 lopti

Nova Gradiška - Borovo 29 : 39
NOVA GRADIŠKA – Sportska dvorana. Gledatelja 50. Suci Damir Barić (Čakovec) i Boris Getrung (Kutina). Nadzornik Loren Marić (Kutina)

NOVA GRADIŠKA: Olić, Ćosić 5, Orelj, Andrašić 2, Sertić 2, Milinović, Zaužel 3, Prša 5, Katarina 1, Mijatović 4, Ivanišević 7, Latal, Barun.TRENER: Darko Celner

BOROVO: Ljubas, Burazin 1, Sabljić 3, Ivanković 3, Dragičević 12, Gazić 7, Brođanac, Mišić 3, Šlibar 6, Cimerman, Grgić 2, Polhert 2, Severić, Glavanović. TRENER: Saša Rajaković.
Juniorska momčad Nove Gradiške pojačana sa 2 seniora Mijatovićem i Ivaniševićem hrabro se suprotstavila jakoj i homogenoj seniorskoj momčadi Borova, posebno u prvih 20 minuta kada su imali 9:9. Međutim, iskustvo i fizička superiornost gosta, a osobito izvanredni strijelac Mario Dragičević (12) bili su nerješiva zagonetka za Novogradiščane. I pored primljenih 39 golova juniorski vratar domaćih Hrvoje Olić bio je najzapaženiji igrač utakmice sa čak 26 efektnih obrana. Pobjeda Borova je očekivana i zaslužena, a mladom sastavu domaćih sve pohvale za hrabru igru u neravnopravnoj borbi.

Inače, gosti su poveli sa 4:0, a prvi gol za Novogradiščane dao je Ćosić u 6. minuti, Prša je 4 minute kasnije smanjio na 2:6, Ivanišević u 10.minuti na 3:6, a Ćosić u 12. na 4:6. U tom periodu Novogradiščani čak 3 puta pogađaju vratnicu umjesto mreže, ali je u 16.minuti golom Prše 5:7, a pogotkom Ivaniševića minutu kasnije i 6:8. Sertić smanjuje na 7:8, a Ćosić u 19.minuti prvi puta izjednačuje na 8:8, dok Zaužel i po drugi puta izjednačuje na 9:9 u 20 minuti. Bio je to sjajan rezultat za našu zaista mladu momčad koja se borila protiv fizički izrazito jakog Borova. Oni su gotovo cijeli sastav popunili najboljim igračima iz nekoliko klubova. Naravno u silnom tempu naši juniori nisu mogli parirati snažnim seniorima koji kontrama ubrzo serijom golova odlaze na 16:9,a naši mladići Prša sa dva nova gola i Sertić tek ublažuju vodstvo gosta na 12:20, koliko je bilo i poluvrijeme.

U nastavku ističe se sjajni Hrvoje Olić sa serijom izvanrednih obrana, a golovima Ivaniševića, Ćosića i Prše u 38. minuti stižemo do podnošljivih 19:24. Međutim, snažniji gosti kontrama i polukontrama razbijaju našu obranu i dolaze do visokih 32:21. Nakon još jedne serije odličnih obrana Olića, naši drže distancu od oko 10 golova koja je i bila na kraju utakmice.

Ostaje nam zaključak kao na početku: nikada mlađa postava Nove Gradiške nije bila u igri i nikada bolje nije igrala. Međutim, fizička snaga, ali ne i znanje, bili su na strani momčadi iz Borova koji su dolaskom najboljeg igrača iz Slavonskog Broda Dragičevića jako mnogo dobili što i pokazuje njegovih čak 12 golova.

Sve u svemu, jedna lijepa utakmica sa mnogo golova, sjajnih obrana našeg vratara Olića, i, nažalost, svega 50 gledatelja na ovoj drugoligaškoj utakmici. Nisu bitni porazi, jer se ova momčad mladih juniora uigrava sa seniorima u jakom natjecanju, ali će za godinu ili dvije, kada ojačaju i narastu, biti momčad koja će vratiti ugled novogradiškom rukometu.