Rukometašice novogradiške Slavonke pobijedile ekipu Orahovice Empty Rukometašice novogradiške Slavonke pobijedile ekipu Orahovice

Postaj by Admin 21.04.08 11:05

Rukometašice novogradiške Slavonke pobijedile ekipu Orahovice V_luka10
Na slici: Vesna Lukačević najbolji strijelac utakmice

Rukometašice novogradiške Slavonke su nakon vrlo dobre i efikasne igre zasluženo i visoko pobijedile solidnu ekipu Orahovice sa 27:15 (13:7).
Autor Ivo PETRANOVIĆ

Bila je to jedna od najboljih igara Slavonke u Novoj Gradiški i može se jedino usporediti sa utakmicom u Osijeku.
Novogradiščanke su pored dobre i borbene igre pokazale nekoliko zaista lijepih kombinacija i taktičkih poteza za pljesak. Trener Miroslav Samardžija očito je dobro pripremio ekipu, pa je Slavonka osim samog početka kontrolirala igru i zasluženo pobijedila. Posebno je vrijedno istaći, da su najboljeg strijelca Slavonke Suzanu Kajtazi dobro pazile suparnice, ali su zato efikasni strijelci bile sestre Vesna Lukačević (9) i Jasna Čulina(6), koje su zajedno postigle 15 golova. U strijelce su se upisale i mlade igračice pa je Violeta Anikić postigla dva gola, prvi iz sedmerca, a po jedan Sara Deanović i Valentina Vinkler, također iz sedmeraca.

Rekosmo, samo je u početku bilo problema kada su gošće povele sa 1:0, Kajtazi je izjednačila, a kasnije se odvijala uglavnom ravnopravna igra do 20. minute kada Slavonka postiže prednost, najprije od 3, a kasnije i 4 razlike, da bi poluvrijeme završile sa 5 pogodaka prednosti (13:7).

U nastavku slijedi igračka, terenska i golgeterska dominacija Slavonke pa se rezultat stalno povećavao, tako da je bilo 17:8, pa 20:9 i 24:12, da bi utakmica završila sa 27:15. Bila je to utakmica gdje su Novogradiščanke prikazale zaista vrlo dobru igru, vratarka Antonija Čondić obranila je desetak vrlo teških lopti, a strijelci Slavonke su se natjecale tko će više postići golova. Vrlo dobro su igrale i mlade igračice kojima je trener Samardžija dao povjerenje i one su ga u cijelosti ispunile. Bila je to utakmica koju je zaista vrijedilo vidjeti.

Golove za Slavonku su postigle: Vesna Lukačević 9, Suzana Kajtazi 7, Jasna Čulina 6, od toga 2 iz sedmerca, Violeta Anikić 2, jedan iz sedmerca, te Željka Safundžić. Po jedan gol dale su i Sara Deanović i Valentina Vinkler , oba iz sedmeraca.