ZAVRŠENA DRUGOLIGAŠKA LIGA ODBOJKAŠICA Empty ZAVRŠENA DRUGOLIGAŠKA LIGA ODBOJKAŠICA

Postaj by Admin 27.04.08 8:32

ZAVRŠENA DRUGOLIGAŠKA LIGA ODBOJKAŠICA Zok_xi10

NOVOGRADIŠČANKE VRLO DOBRE TREĆE
Autor Ivo PETRANOVIĆ

Večeras su odbojkašice Nove Gradiške sjajnom pobjedom završile nakon dugih i vrlo napornih 26. kola Druge hrvatske odbojkaške lige, Istok, natjecanje pobjedom nad Vibrobetonom iz Vinkovaca sa čistih i više nego zasluženih 3:0. Bila je to rutinska pobjeda gdje su Novogradiščanke dominirale u sva tri seta, što pokazuju i rezultati. Prvi set su dobile naše odbojkašice sa 25:20, ali utisak vara, jer su vodile sa 20:12, pa je trener Runjaš opravdano u završnici seta ubacio mlade igračice, pa su gošće izvukle solidan rezultat. U drugom setu, poput prvog, Novogradiščanke su vodile čak sa 21:8, ali su mlade juniorke donekle pokvarile rezultat, ali ne i dojam, pa je drugi set završio sa 25:17. Treći set je nastavljen u tom stilu, gdje su igračice Nove Gradiške vrlo dobrom igrom pokazale da su apsolutno bolje u svim elementima igre Rezultat od 25:12 to najbolje govori.
Sve u svemu, završena je jedna sjajna sezona i najbolji plasman ekipe u posljednjih 10 godina, koliko klub i postoji. U konkurenciji rekordnog broja ekipa ove godine, čak 13, naše odbojkašice su treće, što je zaista veliki uspjeh. Tim više, jer su posljednjih nekoliko kola igrale bez teško povrijeđene Vedrane Tadić, ali i bez nekoliko igračica koje studiraju, pa nisu u režimu kontinuiranog treninga.
Međutim, pohvalno je što je zaslužni trener Damir Runjaš stalno ubacivao u igru mlade igračice i one sada sasvim solidno zamjenjuju standardne. Iako treba cijelu ekipu isticati za vrlo dobri plasman, svakako veliko otkriće je Iris Ivaniš, koja je zaista izuzetni talent i koja, iako ima tek navršenih 15 godina, igra izvanredno. Tu svakako pohvale zaslužuju i sve naše standardne igračice na čelu sa kapetanicom Ivanom Mlinac, ali i Katarina Popadić, Helena Šimunović, Vasja Mijatović, Antonija Mlinac, libero Marina Vidošić i Zjezdana Šukalo. A od mladih još Ivana Žmire, Ivona Krajačić, Iva Špoljarić i Matea Žagar.
Vrijedno je istaći da su naše odbojkašice uz ovih 26 teških prvenstvenih utakmica odigrale i niz prijateljskih, pa kada se zna da su odigrale tijekom sezone čak 60, što prijateljskih i prvenstvenih susreta, onda je jasno koliki je to bio napor. Međutim, sve je nagrađeno sa ovim sjajnim plasmanom i saznanjem da Nova Gradiška nakon dugo godina ima snažnu, kvalitetnu i respektabilnu žensku ligašku ekipu, što im služi na čast. Uostalom, to su i gledatelji nakon večerašnje utakmice nagradili dugim i spontanim pljeskom. Zaslužile su, pa i mi čestitamo.

Na slici novogradiške odbojkašice sa trenerom Runjašem.