Nogometaši Sloge pobijedili momčad Sloge iz Gundinaca 2:0

Nogometaši Sloge pobijedili momčad Sloge iz Gundinaca 2:0 Empty Nogometaši Sloge pobijedili momčad Sloge iz Gundinaca 2:0

Postaj by Admin 04.05.08 18:17

Nogometaši Sloge pobijedili momčad Sloge iz Gundinaca 2:0 Sport320

Jučer su nogometaši Sloge po vrućem i sunčanom vremenu u derbi utakmici sezone pobijedili svoga imenjaka iz Gundinaca sa 2:0 (0:0)
Autor Ivo PETRANOVIĆ

Derbi je više ličio na igru vodeće momčadi prvenstva i nekog kluba iz donjeg dijela tablice. Toliko su Novogradiščani bili bolji, dominantniji i terenski nadmoćniji. Iako je gostujuća Sloga dijelila sa Novogradiščanima drugo, odnosno treće mjesto, pa su bili čak i izjednačeni i po bodovima, pobjedama, neodlučnim igrama i porazima, jedino je gol razlika bila bolja kod domaćeg kluba, pa su Novogradiščani bili drugi, a Gudinčani treći. No, to se nije vidjelo na terenu. Gostujuća Sloga je bila nadigrana u svim elementima igre i po prilikama mogla je doživjeti katastrofu da je Sloga iskoristila bar dio stvorenih prilika. Ali, nažalost nisu. Efikasnost je jedina boljka inače vrlo dobro složene momčadi koju uspješno vodi nogometni znalac Dinko Terzić.

Na ovoj utakmici vidjeli smo dva različita sustava igre, pristupa igri i snaga na terenu. Sloga je dominirala, imala gotovo 80 posto utakmice terensku premoć, daleko više prilika i prosto je nevjerojatno da bi takva gostujuća Sloga mogla uopće ugroziti domaćina, koji je sve lijepo pripremio, ali strijelci se nisu iskazali. Prosto je nevjerojatno da onako lijepo pripremljene akcije, kada dođu do šesnaesterca i zatim umjesto da finaliziraju tu akciju udarcem na gol, oni izgube loptu nepotrebno dodavajući ili upute udarac preko ili kraj gola. To je jedina mana, inače vrlo dobre momčadi, gdje rutineri Ruškan i Kovre uz mladce Kulundžića, Junaševića i Abrića dobro drže obrambeni sklop. Na vratima je dominantan Nikola Kao.

Napad mora biti energičniji, probojniji i što je neobično važno efikasniji. Da su Novogradiščani iskoristili prilike u prvom poluvremenu počevši od Junaševića, Bilonjića, Curića i Štrka bilo bi već tada četiri do pet golova razlike, a da o nastavku ne govorimo. Ona Bokanova prilika u 78. minuti kada je našavši se sam na 2 metra od praznog gola i pri tome brzopleto uspio prebaciti (!) gol ne smije se ponoviti. Međutim, mladi Ivan Blažević je pokazao svima kako je cilj igre i utakmice pogodak, pa se je dva puta upisao u strijelce. I to kako: lopta je kod prvog njegova gola ubačena s desnog boka po Junaševiću koji je ubacio, mislilo se centaršut, lopta se odbijala i došla na lijevu stranu, a Blažević je za razliku od svojih suigrača, koji su u takvim prilikama obično tražili kome će dodati, jednostavno i rezonski odmah uputio snažni udarac na gol i naravno pogodio. (1:0). Da su to ranije u sličnim prilikama učinili Štrk, Bilonjić i Akmačić utakmica bi bila riješena u prvom poluvremenu. Zato čestitke mladom Blaževiću na odlučnosti i pogotku. Nakon toga gola naša Sloga je odigrala utakmicu u jačem tempu i, ionako nadigrani gosti, bili su još više stiješnjeni gotovo u svoj kazneni prostor.
Naravno da se očekivao još koji pogodak naših nogometaša jer su bili apsolutno bolji. I to se dogodilo u 82. minuti kada je ponovno Ivan Blažević, kao primjer drugima, primivši loptu, koja se prethodno odbila iz gužve, bez razmišljanja, odmah raspalio po golu sa gotovo iz iste, prilično teške pozicije s lijevog krila, i naravno pogodio. To je primjer kako ne treba komplicirati, nego loptu čim prije smjestiti u mrežu. Zato sve čestitke Ivanu Blaževiću na hrabrosti i odlučnosti. Tako je derbi protekao u silnoj nadmoći Novogradiščana, koji su igrali vrlo dobro i sustavno, znalački i samo je nedostajao taj završni udarac da se protivnika osim igrom «nagradi» i golovima, jer golovi se bilježe, a igre zaboravljaju. Da je bio, recimo, ranije Dinko Terzić trener u Slogi i da igrači poprime njegov nekadašnji stil igre, gdje je zakon gol, a ne dojam, Sloga bi se mogla prošetati tom ligom. No, vrijeme je pred njima i sigurno će na jesen dominirati tom ligom i na proljeće iduće godine ponovno postati hrvatski ligaš, gdje po tradiciji novogradiškog nogometa i pripadaju.