Četvrtoligaš Oriolik pobijedio trećeligaša Cernik

Četvrtoligaš Oriolik pobijedio trećeligaša Cernik Empty Četvrtoligaš Oriolik pobijedio trećeligaša Cernik

Postaj by Admin 29.05.08 11:01

Četvrtoligaš Oriolik pobijedio trećeligaša Cernik Sport323

U finalu Kupa Brodsko-posavske županije četvrtoligaš Oriolik pobijedio trećeligaša
Mladost 0 (3) : Oriolik 0 (4)
Autor Ivo Petranović

NOVA GRADIŠKA – Stadion Sloge. Vrijeme užasno toplo. Teren izvrstan za igru. Gledatelja 300. Sudac Denis Rajković (Slav. Brod), pomoćnici Dinko Šporčić (Nova Gradiška), Ivan Šimunović (Godinjak),delegat Ivan Galović (Slav. Brod)

Jedanaesterci: Bešlić, obranio Jagnjić, Milinković obranio Kao, 1:0 – Kulić, 1:1 – Prgomet, Papak promašio vrata, 1:2 – Haring, 2:2 – Janković, 2:3 – Grbešić, 3:3 – Vlaović, 3:4 – Lukšić.
MLADOST: Kao, T. Barišić (od 60. Janković), Kalić (od 87. Oršulić), Juraković, Đaković, Bešlić, Medved (od 60. Kulić), Papak, Mulac (od 67. Žakić), G. Barišić (od 75. Vlaović). Trener Dinko terzić
ORIOLIK: Jagnjić, Abramović( od 90. Jurić), A. Ćurković, Lukšić, Širić, Kruljac(od 81. Grbešić), M. Ćurković, Eđed (od 62. Tuličić), Milinković, Haring, Prgomet. TRENER Milan Tomljenović.

Na neutralnom terenu, na stadionu Sloge u Novoj Gradiški, u zajedničkoj organizaciji Županijskog nogometnog saveza Slavonski Brod i Nogometnog središta Nova Gradiška odigrano je finale Nogometnog kupa Brodsko-posavske županije.
Po velikoj, bolje reći, nesnosnoj vrućini, nakon izjednačene, dobre i zanimljive utakmice, pobjednik Kupa Nogometnog središta Nova Gradiška Mladost iz Cernika, član 3.HNL i pobjednik Nogometnog središta Slavonski Brod Oriolik iz Oriovca, član 4.HNL, odigrali su bez pobjednika - 0:0.
Bila je to utakmica gdje je prvo poluvrijeme i prvi dio drugog dijela Mladost imala laganu terensku inicijativu i prilike, a završnica utakmice pripala je gostima iz Oriovca. Nije to ni čudno, jer su Cerničani imali tešku završnicu prvenstva, gdje su se borili za ostanak u ligi, dok su Oriovčani s lakoćom završili svoje četvrtoligaško natjecanje.

No, ipak i pored toga, iako su nogometaši Oriovca imale dvije idealne prilike, kada je Marko Kao majstorski reagirao i spasio gol, ona prilika koju je imao u 24. minuti Dalibor Medved, kada je natrčao na jednu odbijenu loptu i iz punog trka pucao na gol, a lopta otišla svega nekoliko centimetara kraj vratnice, bila je prilika utakmice.
Slična je prilika Cerničana bila u 37. minuti kada je Bešlić izveo slobodni udarac sa oko 30 metara, a lopta je svega nekoliko centimetara prošla kraj vratnice. I pored ovih lijepih prilika, najizgledniju je ipak imao ponovno Dalibor Medved u 59. minuti kada je izbio sam u kazneni prostor, istina malo iskosa, gol je bio prazan, jer je vratar prethodno odbio jednu loptu, a Medved brzopleto «puca iz prve» i promašuje gol. Bila je to idealna prilika. A tada, u završnici utakmice, gosti su se raspucali, pa se istakao Marko Kao sjajnim obranama. Najprije u 70. minuti kada je skinuo jednu snažnu loptu ispod same grede gola, a u 85. minuti ukrotio je slobodni udarac sjajnom paradom. Pošto je utakmica završila bez pogodaka prišlo se izvođenju jedanaesteraca. U prvom krugu vratar Jagnjić brani udarac iskusnom Bešliću, ali to isto je učinio i vratar Mladosti Kao, Milinkoviću. Drugi krug donosi pogotke Kulića i Prgometa (1:1). A tada treći penal za Mladost izvodi iskusni Papak, ali mu penal brani Jagnjić.

Zahvaljujući međašnjem sucu Šporčiću koji signalizira micanje prema naprijed vratara Oriolika, sudac opravdano zahtjeva ponavljanje udarca sa bijele točke, ali izaziva bučno nezadovoljstvo ostalih igrača Oriolika koji su okružili suca Galovića. Međutim, on ostaje kod svoje odluke. Papak ima priliku popraviti nonšalanciju iz prvog udarca. Međutim, on je sada bio još lošiji jer je loptu uputio kraj vratnice u aut. Dobio je prosvjede iz gledališta. Već je tada bilo jasno da se pobjeda smiješi Orioliku. I zaista: Haring je pogodio (1:2), Janković (2:2) Grbešić (2:3). Ostala je peta serija. Nada je postojala jer je Vlaović realizirao (3:3) i odluku je trebao donijeti Novogradiščanin Ivica Lukšić. Naravno, on je pogodio i počelo je slavlje Oriovčana. Dakle, nakon izvođenja jedanaesteraca pobjednik županijskog Kupa je Oriolik (4:3), Pehare i medalje podijelili su Šimo Zirdum, član I.O. HNS, dr. Damir Japundžić, predsjednik, i Krunoslav Hofer, dopredsjednik Nogometnog središta Nova Gradiška.

Oba finalista odlaze u dalje natjecanje za Kup na razini Hrvatske. Organizacija, sve službe i odvijanje finala u svakom segmentu bilo je besprijekorno, pa su županijski čelnici na licu mjesta odali priznanje Novogradiščanima. Zaista je tako bilo. Ukratko, svaka čast