Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

+3
gurru
Gollum
Blue Shadow
7 posters

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 02.04.08 20:15

gorana je napisao/la:
Čarolija je napisao/la:@ gorana: p.s. nisi li ti rekla da ti šaci ne da uzgajati oleander?
boji se njegovog otrova, ha?
Pa si nabavila ...ni manje ni više neg` "frulicu". lol!

ma to mi je mama dala , Embarassed , pametna žena!!
za miraz, ili... lol!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by gorana 03.04.08 13:52

Ne, frulicu mi je dala poslije, valjda kad je malo bolje upoznala zeta Twisted Evil Rolling Eyes .
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 05.04.08 14:52

Meni danas pred kucom u n.g netko ukrao tri macuhice... i ajd sad.. sta da covjek kaze... al culi smo tko je, pa pripremam iznenadjenje i poklon lopovu... kupit cu jedno 10-20 macuhica i odnijeti im kuci lijepo upakovane....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by gorana 07.04.08 21:02

Hoćeš li staviti koju slikicu, svoga jučerašnjeg truda, (pa da ti ukrademo koju ideju) greeny
Pitanje za Čaroliju
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 07.04.08 21:09

moja se oba oleandra osusila jako tuzan RIP

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by gorana 07.04.08 21:31

Helena je napisao/la:moja se oba oleandra osusila jako tuzan RIP

Sigurno si puno lišća kidala bad girl
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 07.04.08 21:40

gorana je napisao/la:
Helena je napisao/la:moja se oba oleandra osusila jako tuzan RIP

Sigurno si puno lišća kidala bad girl

nisam ja nego je otpalo samo.. a ono sto je ostalo to sam pokidala... pa sam mu grane skratila.. tako mi rekla susjeda.. i on umro... RIP za moje pakostanske oleandre jako tuzan jako tuzan jako tuzan

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 08.04.08 5:50

gorana je napisao/la:Hoćeš li staviti koju slikicu, svoga jučerašnjeg truda, (pa da ti ukrademo koju ideju) greeny
Pitanje za Čaroliju
nisam fotkala, čekaj dok malo poraste sve. bounce

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 08.04.08 5:55

Helena je napisao/la:moja se oba oleandra osusila jako tuzan RIP
pa što im bi?! promjena klime?
zimska tuga, nostalgija za domom? scratch
jesi ih bacila, da li im je korjenje zdravo? možda izbiju novi listovi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by gorana 08.04.08 11:27

Čarolija je napisao/la:
gorana je napisao/la:Hoćeš li staviti koju slikicu, svoga jučerašnjeg truda, (pa da ti ukrademo koju ideju) greeny
Pitanje za Čaroliju
nisam fotkala, čekaj dok malo poraste sve. bounce
bounce čekam
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 08.04.08 11:35

Čarolija je napisao/la:
Helena je napisao/la:moja se oba oleandra osusila jako tuzan RIP
pa što im bi?! promjena klime?
zimska tuga, nostalgija za domom? scratch
jesi ih bacila, da li im je korjenje zdravo? možda izbiju novi listovi.

nisam jos... ne mogu ih bacitiiiiii jako tuzan mislis da se jos mogu spasiti?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 08.04.08 13:38

Helena je napisao/la:
Čarolija je napisao/la:
Helena je napisao/la:moja se oba oleandra osusila jako tuzan RIP
pa što im bi?! promjena klime?
zimska tuga, nostalgija za domom? scratch
jesi ih bacila, da li im je korjenje zdravo? možda izbiju novi listovi.

nisam jos... ne mogu ih bacitiiiiii jako tuzan mislis da se jos mogu spasiti?
pa ne znam, pusti ih negdje, ako ti ne smetaju, zaljevaj, možda izbiju nove grane.
Ako uskoro primjetiš male pupiće negdje, znači da je korjen zdrav i da biljka može dati mladice.
Ako grane nisu suhe skroz do zemlje, ako imaju u sebi zdravo meso, vlage kad odsiječeš, znači da ima nade...
A ako nema pupova za mjesec-dva, tada je rip .

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Tatsha 08.04.08 15:55

i ja imam problem, presadila sam drvo ljubavi i listovi žute, nadam se da neće uginuti..............
Tatsha
Tatsha
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 499
Age : 45
Location : OS
Registration date : 31.12.2007

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by gorana 08.04.08 19:32

Tatsha je napisao/la:i ja imam problem, presadila sam drvo ljubavi i listovi žute, nadam se da neće uginuti..............
dali je to ono drvo života ili neka druga biljčica?
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 08.04.08 19:56

Ako je to ova biljka
Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 883559323e731dm3
onda je to philodendron
Ime potječe od grčke riječi ; “philo” odnosno ljubav i “dendron” odnosno drvo što bi bilo “Drvo ljubavi”
Vole svjetlo, toplinu i vlagu.Ne vole propuh.
Ako je lišće slabo i rijetko, fali mu svjetla, ako počinju žutjeti, dobiva previše vode, ako počinju biti smeđi tada im fali vode.
Vole prskanje vodom i brisanje prašine sa listova. Ja ju brišem komadom vate namočenim u vodu, obilno, jer mi je vata najnježnija za listove, da se ne oštete.
P.s. naravno, i toj su biljčici svi djelovi otrovni.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Tatsha 09.04.08 9:32

drvo ljubavi je dracena marginata Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Dracena
Tatsha
Tatsha
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 499
Age : 45
Location : OS
Registration date : 31.12.2007

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by gorana 09.04.08 10:28

Tatsha je napisao/la:drvo ljubavi je dracena marginata Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Dracena
Ma neće joj ništa biti, kad se moja osušila ja ju ošišala naćelavo i za par mjeseci izrasli joj još ljepši i gušći listovi. Naravno to možeš napraviti ako sasvim požuti, a ovo što sad žuti je najvjerovatnije reakcija na presađivanje. Pričekaj još malo da vidiš što će se desiti.
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Tatsha 09.04.08 10:41

gorana je napisao/la:
Tatsha je napisao/la:drvo ljubavi je dracena marginata Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Dracena
Ma neće joj ništa biti, kad se moja osušila ja ju ošišala naćelavo i za par mjeseci izrasli joj još ljepši i gušći listovi. Naravno to možeš napraviti ako sasvim požuti, a ovo što sad žuti je najvjerovatnije reakcija na presađivanje. Pričekaj još malo da vidiš što će se desiti.

nadam se, tnx
Tatsha
Tatsha
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 499
Age : 45
Location : OS
Registration date : 31.12.2007

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 09.04.08 15:43

Tatsha je napisao/la:drvo ljubavi je dracena marginata Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Dracena
A jbg. onda. Što sve ljudi neće prozvati imenom ljubavi!?!
To je onda po naški, ja se držala latinskog naziva.
Ja tu biljku samo znam i zovem po imenu dracena ...i sve druge vrste te biljke, a ljudi od njihovih naziva napravili čudo.
Kakvih se ja samo naziva i opisa svega i svačega naslušam...
zato lijepo postoji naš dobri stari latinski, koji cijeli svijet razumije.
A što ćeš...ode baba pa mi sutra opet biljku zove štefica, mucica, mazica,,, a ne kak`treba.
Poludim na to.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Tatsha 09.04.08 18:18

Čarolija je napisao/la:
A jbg. onda. Što sve ljudi neće prozvati imenom ljubavi!?!
To je onda po naški, ja se držala latinskog naziva.
Ja tu biljku samo znam i zovem po imenu dracena ...i sve druge vrste te biljke, a ljudi od njihovih naziva napravili čudo.
Kakvih se ja samo naziva i opisa svega i svačega naslušam...
zato lijepo postoji naš dobri stari latinski, koji cijeli svijet razumije.
A što ćeš...ode baba pa mi sutra opet biljku zove štefica, mucica, mazica,,, a ne kak`treba.
Poludim na to.

kad sam ga dobila, rekli su mi da je to "drvo ljubavi", nekidan sam tek našla ga se zove dracena m,jbga nije mi ime prije trebalo, dok je rastao kak treba
Tatsha
Tatsha
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 499
Age : 45
Location : OS
Registration date : 31.12.2007

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 09.04.08 19:43

Tatsha je napisao/la:
Čarolija je napisao/la:
A jbg. onda. Što sve ljudi neće prozvati imenom ljubavi!?!
To je onda po naški, ja se držala latinskog naziva.
Ja tu biljku samo znam i zovem po imenu dracena ...i sve druge vrste te biljke, a ljudi od njihovih naziva napravili čudo.
Kakvih se ja samo naziva i opisa svega i svačega naslušam...
zato lijepo postoji naš dobri stari latinski, koji cijeli svijet razumije.
A što ćeš...ode baba pa mi sutra opet biljku zove štefica, mucica, mazica,,, a ne kak`treba.
Poludim na to.

kad sam ga dobila, rekli su mi da je to "drvo ljubavi", nekidan sam tek našla ga se zove dracena m,jbga nije mi ime prije trebalo, dok je rastao kak treba
"jbga nije mi ime prije trebalo, dok je rastao kak treba"....da ti znaš kako me ovo sada nasmijalo...i kako samo dvosmisleno zvuči smijeh jbg, sorry, malo sam luda i ne mogu si pomoći.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Tatsha 10.04.08 7:08

Čarolija je napisao/la:
"jbga nije mi ime prije trebalo, dok je rastao kak treba"....da ti znaš kako me ovo sada nasmijalo...i kako samo dvosmisleno zvuči smijeh jbg, sorry, malo sam luda i ne mogu si pomoći.

a da, inače ja pričam poprilično dvosmisleno What a Face
Tatsha
Tatsha
Ambiciozni član
Ambiciozni član

Female
Broj postova : 499
Age : 45
Location : OS
Registration date : 31.12.2007

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gollum 10.04.08 21:18

Čarolijo evo da ti se pohvalim da sam napravila svoj mali kamenjar. Nemogu reči da sam baš nešto prezadovoljna sa svojim uradkom ali i nije baš katastrofa. Strpi se malo da to sve malo porste pa ako ocijenim da i nije tako loše poslat ću ti fotkicu. Very Happy
Gollum
Gollum
Middle class
Middle class

Female
Broj postova : 768
Location : Špilja
Registration date : 06.01.2008

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Gost 11.04.08 21:09

Gollum je napisao/la:Čarolijo evo da ti se pohvalim da sam napravila svoj mali kamenjar. Nemogu reči da sam baš nešto prezadovoljna sa svojim uradkom ali i nije baš katastrofa. Strpi se malo da to sve malo porste pa ako ocijenim da i nije tako loše poslat ću ti fotkicu. Very Happy
cheers ma vidjet ćeš..sve će biti super kad procvjeta,
a ako ti se ne sviđa, povadi kamenje i presloži ga kad ti "sjedne" slika u glavi kako ga želiš!
Javljaj novosti. cool

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by gorana 17.04.08 12:38

Ovih dana radim si gredicu cvijeća pred kućom pa ako tko ima kakav koristan prijedlog, može
napravila sam teren u obliku romba i nabavila kamenje za okvir, sad bi sadila cvijeće, a ne bih da ispadne prešareno, pa pomozite..
gorana
gorana
Top poster
Top poster

Female
Broj postova : 1393
Age : 47
Location : tu blizu
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci... - Page 3 Empty Re: Cvijeće, vrtovi, terase, travnjaci...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.